вівторок, 29 серпня, 2017, 12:50 Політика
Зараз ми маємо в Україні штучно створене зубожіння, – експерт

Наявність в Україні опозиції такої ж потужної, як і влада, призвело б до розколу держави. Причина в тому, що у нас опозиція будується в громадянському суспільстві. До того ж, окрім політичного розмежування поглядів, у нас є ще й релігійне та культурно-мовне розмежування.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив філософ Сергій Дацюк.

«Зараз ми маємо в Україні штучно створене зубожіння. Не зубожіння через війну, не завдяки Революції, яка призвела до поганих громадянських наслідків, а саме штучну бідність, створену завдяки олігархічному консенсусу», – заявив Сергій Дацюк.

За логікою, в такій ситуації повинна була б з'явитися потужна консолідована опозиція, яка б виконувала роль політичного контролера влади.

«Раз є держава, яка здійснює свої вчинки виключно проти свого народу, то так само мала б з'явитися потужна опозиція, яка була б дзеркальним відображенням влади та протистояла б їй. Але в цьому випадку ми б точно мали розкол України», – вважає філософ.

Тобто, на його думку, потужна опозиція та потужна держава – це гарантований розкол країни.

Проте, на думку підприємця Валерія Пекаря, у світі є приклади держав, у яких є потужна і влада, і опозиція. При цьому в таких випадках нічого не вказує на можливий розкол.

«Я думаю, що у Сполучених Штатах обидві партії достатньо потужні. Така ж ситуація і у Великій Британії. І розколу таких країн ми не бачимо», – зауважив Валерій Пекар.

За словами Дацюка, цілком можливо запровадити бікамералізм (двопалатність парламенту – ред.), але для цього «така вертикаль повинна бути вибудована, починаючи з регіональних організацій і закінчуючи поліцією, судами і так далі».

«У нас опозиція будується в громадянському суспільстві. Тому, якщо б опозиція була настільки ж сильною, як держава, то це б точно призвело до розколу країни. В Україні, на відміну від США, окрім простого політичного розмежування, є ще й релігійне та культурно-мовне розмежування. Зрештою, розмежування політичних орієнтацій на Росію та на Європу», – пояснює філософ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 19:57:39