Новини » Політика 29 серпня, 2017, 21:48
Волонтер: В Україні існує паразитуючий клас, який необхідно відсторонити від влади

В Україні існує паразитуючий клас, який необхідно відсторонити від влади, інакше він не дозволить українцям об’єднатися.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив Юрій Касьянов, волонтер.

Коментуючи заяву співака Святослава Вакарчука щодо необхідності об’єднання українців, Юрій Касьянов зауважив, що позитивно ставиться до ідеї об’єднання, адже нація має бути сильною.

Проте гість програми вважає, що в Україні існує паразитуючий клас, який необхідно відсторонити від влади, інакше він не дозволить українцям об’єднатися довкола національної ідеї, навколо ідеї побудови сильної незалежної держави, в якій українська мова буде переважати, як і українська культура.

Разом із тим, вважає Юрій Касьянов, боятися існування російського культурного простору не слід, а навпаки, адже це не так уже й погано. Так, на думку гостя програми, його можна використовувати у боротьбі із російською імперією.

Письменник Сашко Лірник наголосив, що нічого не має проти російської мови, проте нині в Україні ті, хто є носіями цієї мови, мають привілейоване становище.

«І оцей культурний прошарок, саме культурний, він настільки тонкий, але він наповнений абсолютно антиукраїнськими смислами. Оці всі співаки, які приїжджають, оці всі фільми – дивишся і навіть на українських телеканалах ці російськомовні ведучі, програми і так далі, вони всі формують ставлення … вони формують із нашого молодого покоління людей, які зневажають українську мову, через неї Україну теж», – каже гість програми.

Письменник переконаний, що вплив імперської псевдокультури досі здійснюється саме через російську мову.

«Навіть введення квот, те, що ми намагаємося борсатися… Ви кажете, олігархи використовують українську мову… Ніхто із олігархів не використовує українську мову, ніхто її не підтримує, ніколи й нічим», – наголосив Сашко Лірник.

Гість програми додав, що нині начебто вкладають кошти у розвиток мови, а проте навіть на нових телеканалах одні й ті обличчя та проросійська агітація і приниження.

«Я втомився – більше 50 років живу – боротися, щоб мені в Україні мати доступ до української мови!», – заявив письменник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 00:30 :10