Новини » Суспільство 29 серпня, 2017, 20:52
Сашко Лірник: Окупанти змогли дійти туди, куди допустила російська мова

Нині правлячий клан в Україні використовує питання мови, традицій, національної ідентифікації та національної приналежності як певну нову релігію для того, щоб керувати.

Таку думку в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK висловив Юрій Касьянов, волонтер.

Гість програми вважає, що основним об’єднуючим фактором у нашій країні має бути не мовне питання, не питання прапора та навіть історії, а питання ставлення до сьогоднішнього життя, до того, як ми живемо та хочемо жити, якою бачимо Україну у майбутньому.

«Сьогодні так склалося, що політики (багато із них, правлячий клан) використовують питання мови, питання традицій, питання прапору, національної ідентифікації українців, національної приналежності як певну нову релігію для того, щоб керувати», – вважає гість програми.

Питання мови, переконаний Юрій Касьянов, дуже важливе для нації, проте головним є те, хто і як експлуатує національні багатства, чому більшість населення опинилося за межею бідності, а ще – як збудувати Україну, у якій комфортно жити різних групам, що мають різну національну приналежність; як ми ставимося до війни.

Разом з тим, як наголосив Юрій Касьянов, українська мова нині потребує захисту та протекції, адже багато років російська імперська та радянська влада поширювала російську мову та московські традиції, викорінюючи усе, що мало стосунок до українського.

«Але спекулювати на цій темі, робити собі політичні рейтинги, прикриватися цим, щоб далі грабувати країну, це лицемірство, і з цим потрібно боротися», – вважає гість програми.

Письменник Сашко Лірник вважає, що світоглядні речі – духовність, мова – це опора для будь-якого народу, який себе має захистити.

«Народ може вижити тільки тоді, коли він має на що опиратися, на що оглядатися», – зазначив письменник та нагадав, що Польща пережила три поділи, і лише завдяки тому, що була національна самосвідомість, поляки змогли об’єднатися, вижити і перемогти.

«Так само і ця війна. Російські окупанти, війська змогли дійти туди, куди допустила російська мова», – вважає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 16:17 :31