Новини » Політика 29 серпня, 2017, 21:20
Касьянов розповів про російськомовних бійців на Донбасі і «щирих українців» на заробітках у Москві

Десятки тисяч російськомовних бійців зупинили російського агресора на Донбасі, у той же час, є «щирі українці», які їздять на заробітки до Москви під час війни, та ті, які переховуються від військової служби за кордоном.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK заявив Юрій Касьянов, волонтер.

Гість програми нагадав, що десятки тисяч російськомовних бійців зупинили російського агресора на Донбасі, воюючи на сході за всю Україну.

«І ми знаємо, що були, є і будуть, безумовно, завтра ті «щирі українці», які їздять на заробітки до Москви під час війни, ті, які переховуються від військової служби у Польщі, Угорщині, Словаччині… Ми усі – одна велика нація. Ми захищаємо свою свободу, своє право жити у цій країні, свій спосіб життя. І вже потім ми повинні дивитися, як тут у це все інтегруються питання культури, питання мови, питання нації», – вважає гість програми.

Письменник Сашко Лірник визнав, що говорити українською – це не є гарантія патріотизму.

«Так, є російськомовні бійці, дуже багато. А скільки на боці сепаратистів україномовних бійців? Майже немає. Справа у тім, що українські воїни російськомовні – це не означає, що вони росіяни, і не означає, що вони мають російську ментальність», – каже Сашко Лірник.

На його думку, завдяки російській мові вони живуть у російському культурному просторі.

Разом із тим, письменник наголосив, що нічого проти російської мови не має і йому було би прикро, якби вона зникла, але в цьому випадку українська мова – це частина українського простору.

«Якщо дитина змалечку виховується в українському просторі, вона має свою українську ментальність. Ці російськомовні воїни – вони виховувались, ті, які воюють там, захищають Україну, – в українському просторі», – вважає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 01:41 :17