Новини » Політика 28 серпня, 2017, 18:35
Військовий експерт: Надання Україні летального озброєння перейшло у політичну площину

Через активну позицію США питання надання летального озброєння Україні переходить більше у політичну площину та площину тиску на Російську Федерацію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Олег Жданов, військовий експерт.

Коментуючи питання щодо надання Україні летальної зброї та як її можна використовувати у межах Мінських домовленостей та «Мирного плану», гість програми зауважив, що це питання – політичне.

«На жаль, так само, як Мінський формат ми перетворили на священну мантру, так і питання щодо надання Україні летального озброєння ми теж перетворили на священну мантру», – зазначив Олег Жданов.

Військовий експерт зауважив, що ніхто не заважав Україні взяти 350 млн дол. військово-технічної допомоги США та придбати летальну зброю у тих же Штатів.

«На сьогодні, на жаль, через активну позицію США питання надання летального озброєння Україні переходить більше у політичну площину і переходить у площину тиску на Російську Федерацію. От ви кажете, допоможе вона чи не допоможе? У політичному плані допоможе на 100%, у військовому – ще більше, на 200%. Але США починають це використовувати як важіль впливу на РФ: не будуть йти нам на поступки у тому, що ми хочемо, Україна отримає летальне озброєння», – заявив Олег Жданов.

Військовий експерт констатує, що у цій ситуації Україна не є самостійним гравцем, натомість її розігрують. А ось зустрічі з високопосадовцями зі США показують зацікавленість, щоб Україна приєдналася до західного табору, та щоб лінія між РФ та НАТО проходила кордонами України, а не Польщі. Також є й економічна складова, продовжує гість програми: сьогодні Штати намагаються замінити європейську «газову голку» із російської на свою.

Журналіст Роман Бочкала вважає, що дискурс щодо надання Україні летальної зброї США – надто роздутий.

«Якби зараз були активні бойові дії, якби ми були у наступі чи, навпаки, у глухій обороні, і стояло питання, що критично не вистачає якоїсь зброї чи конкретного виду озброєння. Зараз немає ситуації, і всі виходять з того, що найближчим часом активних бойових дій не буде – українська армія не готується до наступальної операції», – зазначив Роман Бочкала та додав, що за останні кілька років українці непогано забезпечили військо досить ефективним озброєнням.

Роман Бочкала додав, що Україна не перебуває під санкціями і може купувати зброю. Проте він наголосив, що Україна продає зброю і перебуває у десятці країн світу, які продають зброї найбільше. Роман Бочкала закликав купувати українську зброю або ж скерувати кошти на розвиток технологій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 16:10 :36