понеділок, 28 серпня, 2017, 16:44 Київ
Проживання у ЖК «Manhattan city» є небезпечним для здоров'я, – «Житлоблуд»

«Manhattan city» – новий житловий комплекс, який будують на проспекті Перемоги, біля Центрального РАГСу. Забудовник «Київміськбуд» планує звести три 36-поверхові будинки бізнес-класу. Зручна транспортна розв’язка, розвинена інфраструктура та місце розташування робить цей комплекс привабливим для інвестування. Проте далеко не все так ідеально, як вказує власник на офіційному сайті ЖК.

Про це йдеться у підсумковому випуску проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щосуботи о 20:30 на телеканалі ZIK).

Квартири у ЖК «Manhattan city» можна купити лише від п’ятого поверху. Ціна за квадратний метр виявилась вищою, за вказану на сайті. А оскільки комплекс позиціонує себе, як бізнес-клас, тісних квартир у ньому не передбачено. Тому площа найменшої стартує від 50 квадратних метрів, а це коштуватиме інвестору – 1 мільйон 346 тисяч гривень.

Житловий комплекс знаходиться на перетині головних транспортних артерій міста – проспекту Перемоги та вулиці В’ячеслава Чорновола. А це віщує: аварії, затори, загазованість та постійний галас. До того ж, зовсім поруч курсує швидкісний трамвай та знаходиться відстійник поїздів, що є додатковим джерелом шуму.

«На території майбутнього ЖК великий концентрат формальдегіду, оксиду вуглецю, оксиду азоту, діоксиду, сірки, свинцю тощо. Їхній вплив на організм людини – дуже негативний. Діти, які будуть поблизу гратися, наражатимуться на велику небезпеку, адже вдихатимуть токсичні речовини, які продукує транспорт», – зазначила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Незалежна лабораторія перевірила якість повітря навколо житлового комплексу. Результат виявився невтішним.

«Ми з’ясували, що на цій території є надмірна кількість хлору та вуглекислого газу. Зважаючи на це, я б не рекомендував тут жити, бо всі ці елементи шкідливо впливають на організм людини», – пояснив кандидат технічних наук, завідувач лабораторії Григорій Кримець.

До того ж, на місці котловану нового житлового комплексу «Manhattan city» розлилося ціле озеро. Чому так сталося? Існує кілька версій. Ймовірно, причина у прориві труби водоканалу та виході на поверхню підземних вод.

«Тут тече дві річки. Одну ми бачимо, інша знаходиться під землею. Ця друга нахиляє фундаменти місцевих будинків, потрохи руйнуючи їх. Я не даю гарантій, що із ЖК «Manhattan city» буде все гаразд при експлуатації», – запевнив архітектор Анатолій Фролов.

У відділі продажу цієї історії не заперечують. Та запевняють, що ЖК повністю безпечний.

Натомість еколог Тетяна Тимочко до будівництва комплексу ставиться більше скептично, адже на її думку будувати на цій території категорично не можна.

«Це місце, де знаходиться частина басейну річки Либідь. Вона давно спотворена. Її загнали в каналізаційні труби, а по всій своїй течії в Києві Либідь виходить на поверхню лише на 200 метрів. Вся основна частина під землею. Цей житловий комплекс – справжня потвора. Дуже ймовірно, що річка руйнуватиме його фундамент», – прокоментувала голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

У ДАБІ ж запевняють: у майбутніх мешканців житлового комплексу  немає причин для хвилювання.

«Дозвіл на зведення у забудовника є. Жодних порушень ми не виявили. А при проектуванні ЖК були враховані всі особливості території», – говорить директор департаменту нормативно-правового забезпечення Сергій Шевченко.

Існує й інша проблема. При такій щільності забудови місця для майданчиків та зеленої зони просто не вистачить.

«В околиці достатньо шкіл, дитячих садків, медичних закладів. Але, якщо придивитись до норм, то у цього житлового комплексу має бути дитячий майданчик, зона для відпочинку, паркінг. Але будинки будуть настільки великими, що поряд з ними реалізувати все це буде нереально», – наголосив архітектор Анатолій Фролов

Інспекція ЖК «Manhattan city» викликає неоднозначне враження. З одного боку, приваблює розташування – центр міста з гарною транспортною розв’язкою та інфраструктурою. Але з іншого – присутня серйозна загазованість повітря та ризики руйнації висотки через підводні течії річки Либідь.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 19:55:29