Новини » Львів

На Стрийщині освятили пам’ятник учаснику АТО Тарасу Яворському

У селі Верчани Стрийського району відкрили надмогильний пам’ятник учаснику АТО Тарасу Яворському.

Про це ІА ZIK повідомили у Стрийській райдержадміністрації.

Церемонія відкриття розпочалася у храмі св. Михаїла, де зібралася родина Яворських, керівники районної влади, органу місцевого самоврядування, матері полеглих під час  Антитерористичної операції воїнів Стрийщини, односельці.

Тут місцевий парох о.Богдан Дмитрів відправив святу літургію, під час якої присутні помолилися за Тараса Яворського та всіх полеглих земляків. Після спільної молитви процесія рушила на сільське кладовище, де відбулася панахида та чин освячення пам’ятника.

Голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький та заступник голови Стрийської районної ради Мирон Войтович поклали квіти шани до підніжжя пам’ятника та поклонилися пам’яті героя.

Мати та дружина Тараса Яворського подякували представникам влади та всім, хто підтримує їх у нелегкий для них час.

 Перед присутніми  виступили учні місцевої школи, які запевнили, що молоде покоління братиме приклад з наших героїв та назавжди збереже пам’ять про них. Учасники сільського хорового колективу виконали низку пісень на духовно-патріотичну тематику. Завершився захід спільним виконанням духовного гімну України «Боже, великий, єдиний».

Нагадаємо,  Тарас Яворський народився в селі Верчани Стрийського району. Закінчив Олексицьку СЗОШ. Працював водієм в ПП «Олісма». Мобілізований в червні 2014 р. У зоні АТО перебував з 9.07.2014 р. до 11.06.2015 р. Брав участь в боях в Луганській та Донецькій областях. Служив у 24 ОМБр. Після повернення із зони бойових дій погіршився стан його здоров’я. За його життя до останнього боролися медики військового госпіталю у Винниках і Стрийської центральної районної лікарні, проте врятувати життя не вдалося.

Loading...