понеділок, 28 серпня, 2017, 11:54 Суспільство
«Добрий ZIK» здійснив мрію мандрівника навчитися літати

Сашко Луцик – затятий мандрівник, який дарує можливість подорожувати людям із інвалідністю. Він пройшов тисячі кілометрів. Та найбільша мрія хлопця – це підкорити небо.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

До проекту звернувся Іван Маслюк. Він хотів здійснити мрію Сашка, бо той свого часу втілив його найзаповітніше бажання, яке було не таким уже й простим. Іван, який з народження страждає на дитячий церебральний параліч, мріяв самотужки дістатися океану.

«Подорожувати – це була моя мрія з дитинства. Втілити її допоміг Сашко. Я знаю про його заповітне бажання – навчитися літати на легкомоторному літаку», – розповідає Іван Маслюк.

Сашко ж без подорожей не уявляє свого життя. Кілька років він провів у Польщі, побував у тридцяти країнах світу. Він затятий мандрівник, який океан бачив уже не раз. І, дізнавшись від свого друга Олега про Івана та його мрію, вирішив показати океан і йому.

«Тоді я не знав, як довести Івана до океану. Це був виклик для мене», – пригадує герой програми Сашко Луцик.

«Спершу ми думали поїхати на коні. Я колись добре їздив верхи», – додає Іван Маслюк.

Але від такої затії Сашко відмовив Івана. Потрібен був особливий транспорт. Але який саме, придумати хлопці не могли. Це питання висіло в повітрі протягом двох років. Рішення знайшлося в Ірані, куди Сашко спільно з другом Олегом поїхали в подорож.

Хлопці знайшли особливий транспорт, розроблений спеціально для людей з інвалідністю, які не можуть крутити педалі. Все управління знаходиться в руках. Коштував такий засіб чимало, але Сашко та Олег знайшли мецената і подарували незвичайний велосипед Івану на його день народження.

«Два місяці Іван навчався їздити на велосипеді. Потрібні були і навики, і фізична підготовка», – каже друг Сашка Олег Савчук.

13 серпня 2016 року Іван запам’ятає назавжди. Із цього моменту і протягом ста днів тривала найяскравіша подія в його житті.

Саме під час цієї подорожі Сашко зрозумів, чим насправді хоче займатися в Україні.

«На півдні Франції ми побачили, як можна допомогти подорожувати людям із інвалідністю. Ідея візка – максимально проста. Приїхавши в Україну, почали збирати на нього кошти, але один меценат подарував нам його», – розказує Сашко Луцик.

«Джульєтта» – це унікальний візок, який розроблений для активного відпочинку людей з інвалідністю. Успішно подолавши на ньому перший похід, транспортний засіб був готовий до наступних звершень. Сашко створив сторінку в соціальних мережах і почав запрошувати в такі подорожі усіх людей з інвалідністю. Тепер це заняття займає левову частку хлопця.

Сам він затято мріє підкорити небо, а саме – навчитись літати на легкомоторному літаку. Журналісти проекту разом із друзями героя втілили це особливе бажання.

«Коли я побачив команду проекту на аеродромі та поряд літачок, то мої ноги затрусились. Я пам’ятаю, як я ділився з друзями цією мрією. Емоції переповнювали мене, насилу стримував сльози радості. Спасибі усім, хто втілив мою мрію у життя», – ділиться герой програми Сашко Луцик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 16:50:15