середа, 23 серпня, 2017, 18:21 Економіка
З 2019 року в МОЗ впровадять новий підхід до закупівлі ліків

Вже з 2019 року Міністерство охорони здоров’я купуватиме лікарські засоби через закупівельну організацію. Це допоможе позбутися корупції та обмеженої конкуренції.

Відповідне розпорядження затвердив Кабінет міністрів України, передає прес-служба МОЗ.

Закупівельна організація публічно купуватиме відповідні засоби на національному, місцевому та міжнародному рівні.

Причина переходу – важка ситуація, яка сталася навколо публічних закупівель лікарських засобів в Україні.

Так, у 2016-17 роках з 8898 оголошених тендерів 3612 не відбулися через відсутність конкуренції. Середня кількість учасників торгів становила всього 1,8, а зниження ціни, а відтак і економія бюджетних коштів, становила усього 5%.

«Для замовників це означатиме економію коштів, людських ресурсів та часу, звільнення від виконання невластивих функцій та оптимізацію витрат медичних установ у системі публічних закупівель лікарських засобів, медичних виробів та імунобіологічних препаратів.

Для учасників торгів це створить можливість отримання великих за обсягом контрактів, розвитку бізнесу і покращення іміджу. А держава зможе збільшити частку успішних закупівельних процедур, довгостроково планувати закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, контролювати якість та реалізацію ліків і медвиробів, і максимально забезпечити пацієнтів лікарськими засобами, медичними виробами та імунобіологічними препаратами», – йдеться у повідомленні.

За розпорядженням Уряду до кінця місяця МОЗ має розробити відповідний план заходів, щоб реалізували концепцію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 05:24:40