Новини » Світ

Вчені сумніваються, що на Місяці є вода

Вчені засумнівалися в наявності великих запасів води на Місяці, повторно вивчивши фрагмент породи, доставлений на Землю в 1972 році.

Про результати аналізу вони розповіли в журналі PNAS.

Для майбутніх місій на Місяці необхідно знати, в якій кількості там є запаси води. Крім того, якщо на Місяці немає великих запасів води, це узгоджується з теорією його утворення внаслідок зіткнення молодої Землі з гіпотетичним об’єктом розміром з Марс. Зародок Місяця був дуже гарячою магматичною кулею і найбільш леткі з’єднання, включаючи воду, швидко випарувалися з його поверхні.

Вивчений в цьому дослідженні «іржавий камінь» містить безліч летких з’єднань, що раніше наштовхувало учених на думку про наявність запасів води в надрах Місяця. Проте ретельний аналіз показав: зразок містить легші ізотопи цинку, що цілком узгоджується з гіпотезою, що цинк міг просто конденсуватися на поверхні при випаруванні.

Проте певні запаси води на Місяці все ж є: вони знаходяться в кратерах на полюсах. Так, в районі Північного полюса, за оцінками астрономів, міститься не менше 0,6 км³ льоду.

Loading...