середа, 23 серпня, 2017, 21:50 Політика
В серпні 2014 р генерал Литвин зробив єдиноправильний вибір, – Анатолій Матіос

Генерал Петро Литвин, який у серпні 2014 року відійшов зі своїх позицій на Донеччині зробив єдиноправильний вибір.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці о 19:30 на телеканалі ZIK) заявив Анатолій Матіос, головний військовий прокурор.

«Відповідь на питання, які тривожили суспільство, що генерал Литвин кинув всіх і втік. Як би це кому не подобалося, я можу стверджувати і це підтвердить будь-який військовий. За всіма військовими статутами генерал Литвин зробив правильний вибір, в нього не було жодної помилки. Якщо б на той момент розгромили штаб 8-го корпусу, який складав угрупування «Д», нам би довелось заходити в Мінськ не з позицією примирення, а повної капітуляції. Це підтверджено документами», – переконує Анатолій Матіос.

Як зазначив пан Матіос, восени 2014 року керівництво ЗСУ робило усе, щоб врятувати українських бійців.

«Тому бажання цивільного дати оцінку військовому трохи кореспондується. Різнорідність сил і засобів, які залучались для проведення операції під Іловайськом було кардинально різною. Військовослужбовець, який діє за статутом це одне, а доброволець, який діє за спеціалізованим законом зовсім інше. Він не несе відповідальності, як військовий, як той що не виконав наказ командира. Не було на той момент сил і засобів. Від Іловайська до Києва ми нарахували 166 осіб зі зброєю. Про яку перемогу можна було говорити. Робили все, аби врятувати людей», – розповів головний військовий прокурор.

За словами пана Матіоса, у центрі Європи Росія влаштувала пряме вторгнення угрупуванням більше 15 тисяч вояків.

«Є таке поняття, як віроломство. У 21 столітті у центрі Європи зробити не аншлюс, а пряме вторгнення угрупуванням більше 15 тисяч вояків, артилерії і танків це носенс. Це не забезпечення Будапештських угод – це війна», – переконаний Анатолій Матіос.

 

Читайте також: Була б ще сотня людей, взяли б Іловайськ - спогади бійця

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 14:31:36