середа, 23 серпня, 2017, 15:30 Суспільство
Українці перебувають у «мовному гетто», – Сашко Лірник

Для того, щоб українська мова була популярною, потрібно створювати більше українською контенту. Адже найбільшою загрозою для держави є двомовність, яка порушує цілісність мислення у населення.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» сказав письменник Сашко Лірник (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK).

«Українці у своїй країні перебувають у «мовному гетто». Я не можу отримати те, що я хочу державною мовою. Наприклад, зараз я б подивився фільм українською в Інтернеті. Але усі новинки є лише російською, тому що більшість контенту зорієнтовано на російськомовне населення», – розповів Лірник.

Він порівняв українську мову із машинобудівним заводом, який занепадає.

«Якщо порівняти завод в Умані, який займався машинобудуванням, який  викупили, збанкрутували, а тоді на його ж місці звели торговий центр. Здавалося б, що нічого страшного, але так відбувається на усій території країни. Викуповуються підприємства і нищаться в угоду конкуренції. І це є простою аналогією до нищення української мови», – додав він.

На його думку, засоби масової інформації, телебачення навіть при тих квотах, що запровадили, виглядають як страшний хамелеон.

«Особистість має формуватися в одномовному оточенні, бо інакше білінгвізм, це та ж сама шизофренія. Моя онучка розмовляє одночасно двома мовами та плутає слова. Це виглядає ніби смішно, а з іншого боку, вона виросте і думатиме, що розмовляти суржиком – це нормально. Я знаю російську, англійську мови, трішки вчив фінську, польську, але я виріс в україномовному середовищі і в мене немає якоїсь проблеми зі спілкуванням. Адже мислення має бути цілісним. Так само і на телебаченні. Не може бути один ведучий україномовний, а інший російськомовний, бо це не формат, ніде в світі на телебаченні такого немає», – прокоментував Лірник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:37:05