середа, 23 серпня, 2017, 14:48 Політика
У Німеччині камери «довічників» кращі за українські студентські гуртожитки, – правозахисниця

Якщо б ті, хто сьогодні очолює владу, знали, що вони в будь-який момент можуть потрапити до пенітенціарної системи, то за 26 років вже давно були б побудовані нові колонії та слідчі ізолятори.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловила правозахисниця Тетяна Яблонська.

«Коли я була членом громадської ради, ми їздили по колоніях та СІЗО, ми робили звіти та великі дослідження, де показували, що потрібно змінювати. І все це подавалось до наших парламентарів», – розповідає Тетяна Яблонська.

На її думку, якщо б ті, хто сьогодні очолює владу, знали, що вони в будь-який момент можуть потрапити до пенітенціарної системи, то за 26 років вже давно були б побудовані нові колонії та слідчі ізолятори.

«На жаль, цього не сталося. А Німеччина та загалом Європа після Другої світової війни зрозуміли, що краще людину, яка може повернутись назад у суспільство, утримувати соціалізовано, щоб вона могла в нормальних умовах перебувати за ґратами за вчинені злочини», – вважає правозахисниця.

Як доказ вона продемонструвала фотографії тюремних камер у Німеччині.

«Якщо подивитись на камеру «довічника» в Німеччині, то помітно, що у нас в таких умовах не живуть навіть студенти в гуртожитках. Наші студентські гуртожитки не мають такого вигляду», – заявила Яблонська.

Проте, на думку адвоката Сергія Старенького, у 44-ій колонії, де утримуються жінки, що відбувають довічне ув'язнення, умови не набагато гірші.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 22:10:50