середа, 23 серпня, 2017, 19:55 Політика
Технікою, яка виставлена на Майдані, перемогу не здобудеш, – дипломат

Технікою, яка виставлена на Майдані, перемогу не здобудеш. Про те, що може створити перевагу президент України Петро Порошенко через три роки війни говорить лише, як про завдання на майбутнє.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Богдан Яременко, дипломат, голова Фонду «Майдан закордонних справ».

«Українські безпілотники використовуються на Донбасі. Судячи з повідомлень з тої сторони про збиті безпілотники, тому вони там є і виконують свої функції. Але проблема в іншому. Насправді виставка військової техніки на Майдані у Києві це не більше ніж піар Президента. Бо якщо говорити про ту техніку на фоні якої він знімається, то вона не принесе перемоги у війні. Не БТРами і броньованими машинами виграються сучасні війни. Про те, що може створити перевагу він через три роки війни говорить, як про завдання на майбутнє. Це дуже сумно», – вважає дипломат.

За словами гостя програми, патріотизм не дає йому в прямому ефірі сказати про рівень технічного забезпечення сухопутних сил України. А Збройні сили мають відбити загрозу з будь-якого напряму, але й повернути ті території, які по праву є українськими.

«Я теж військовий. Теж нещодавно повернувся з військових навчань. Мій патріотизм не дає мені в прямому ефірі сказати про рівень технічного забезпечення сухопутних сил України. Звичайно, що воно краще на передовій, але не тільки на передовій існують Збройні сили і їхнє завдання не тільки лінія розмежування в районі Донецька, Луганська, чи Криму. Вони мають також захищати кордон вздовж Білорусі, Придністров’я і всієї протяжності з Росією. В ідеалі Збройні сили мають відбити загрозу з будь-якого напряму, але й повернути ті території, які по праву є українськими», – переконаний пан Яременко.

До слова, Богдан Яременко заявив, що мирний план Порошенка хибно описує причини конфлікту. Позиція президента ускладнює не лише позицію України, але й наших друзів закордоном. Вона не дає можливості підтримати нас так, як би вони могли.

«Петро Порошенко, як людина від якої залежить остаточне рішення схильний говорити про свій мирний план, як основу для вирішення ситуації. Але його мирний план можливо він здавався в червні 2014 року дотепним і правильним, проте на сьогодні вже зрозуміло, що він хибно описує причини конфлікту. Тільки шляхом поступок якомусь внутрішньому регіону не можливо припинити зовнішню агресію. По-друге не можна досягнути сталого миру без перехідного періоду. Мирний план Порошенка і Мінські домовленості передбачає, що хтось махне рукою, пройдуть вибори і одразу війна припиниться. Проте без довгого перехідного періоду замирення ми не повернемось туди ефективно. Позиція президента ускладнює не лише позицію України, але й наших друзів закордоном. Вона не дає можливості підтримати нас так, як би вони могли», – підсумував Богдан Яременко.

Читайте також: США перекине до кордонів Росії модернізовані БТРи

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 13:55:33