середа, 23 серпня, 2017, 15:26 Суспільство
Русифіковані українці – не москалі, – Лірник

Можна бути дуже освіченою людиною, але середньостатистичний русифікований москаль чи українець вважатиме тебе нижчою істотою. Адже за рахунок приналежності до «русского мира» вони вважають інших нижчими за себе.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» сказав письменник Сашко Лірник (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK).

«Я не вважаю русифікованих українців москалями.  Давно замислююсь над тим, що спонукає людину забувати свою рідну мову. Мабуть, це ефект яничарів, що не дай Бог людина стане «з Івана пана». Це селекція, яка закладалася століттями», – розповів Лірник.

Також він сказав про те, що певні стереотипи вже давно нав’язані і проти них він бореться все життя.

«Ти можеш мати кілька освіт, знати десятки мов, володіти успішним бізнесом  та бути успішною людиною, творчою особистістю і т.д. Але для середньостатистичного русифікованого чи москаля, чи українця ти будеш нижчою істотою, бо особа за рахунок належності до «русского мира» вважає тебе нижчим за себе. Це класична піраміда суспільства. Звичайно, кожен народ має право на свою мову. І я не хотів би, щоб російська мова зникла, так як і мова суахілі чи індіанців Черокі та Ненсі, яких вже немає, і навіть білоруська мова. Я не розумію, як  величезний народ з давньою історією за 10 років скотився до 4 відсотків білоруськомовних, і тепер більше виглядає як резервація», – прокоментував він.   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 04:04:15