середа, 23 серпня, 2017, 6:30 Події
Росія виведе війська з Донбасу, – заступник міністра про переговори Суркова з Волкером
Російські війська на російсько-українському кордоні. Фото: ZIK/EPA/YURI KOCHETKOV
Російські війська на російсько-українському кордоні. Фото: ZIK/EPA/YURI KOCHETKOV

Таку заяву зробив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак за підсумками розмови між Куртом Волкером та Владиславом Сурковим.

Про це повідомляє «5канал».

«Сурков з точки зору деяких наших «зрадофілів» повинен був вийти, «рвати на собі волосся» і кричати, що все пропало. Але так не буває, бо він давно дорослий хлопчик і якщо йому принесли п’ять пунктів, що вони мають виконати або завтра вам буде «бубух», він вийде і скаже, що майже про все домовились. Єдине, що викликає здивування, що він не вийшов і не сказав, якщо Україна не буде виконувати Мінські домовленості, то ми накладемо санкції. Я думаю, що рішення по Донбасу, по великому рахунку, вже прийнято – вони підуть звідти. Єдине, що сьогодні обговорюється, як вони підуть, на яких умовах і так далі», – наголосив Гримчак.


Як відомо, раніше Гримчак заявив, що наступного року Російська Федерація піде з Донбасу.

«За розрахунками, у 2018 році Росія піде. Причому, при своїх розрахунках, щось схоже на ті санкції, які вже були підписані та майже вступили в силу, на це теж був розрахунок. Щось подібне буде. Єдине що, на наш погляд, цей процес трошечки відтермінувала блокада (ОРДЛО)», – сказав він.

«Таке було з багатьох причин, починаючи з того, що бюджет України недоотримав деяких досить серйозних грошей. У нас за перший квартал десь 2,3% – зростання ВВП, а розрахунок був до 4%. Оці десь 1,5% ми втратили за рахунок блокади», – додав Гримчак.

Він також зауважив: «Єдине що, є такі підозри, що останній такий бій за Україну буде, мабуть, у листопаді – це коли (Росія – ред.) спробує активізувати все, що у неї є для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні заради того, щоби не виходити (з Донбасу)».

Також Гримчак зазначив, що український уряд розрахував дату відходу проросійських військ з урахуванням таких чинників як підписані нещодавно в США санкції проти Росії, проте вона віддалилася через блокаду окупованої території Донбасу. Так, через блокаду ОРДЛО в першому кварталі 2017 року в Україні було зафіксовано зростання ВВП на рівні в 2,3%, в той час як очікувалося зростання в 4%. Крім того, Гримчак підкреслив, що «є підозри», що в листопаді 2018 року, щоб не йти з території Донбасу, Росія спробує активізувати всі наявні ресурси у останній битві.

Читайте також: У питаннях Росії Волкер називає речі своїми іменами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 05:26:01