середа, 23 серпня, 2017, 17:47 Політика
Пенітенціарна служба потребує кардинального реформування, – Юрій Луценко
Фото: ГПУ
Фото: ГПУ

У середу, 23 серпня 2017 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час візиту до Запоріжжя прокоментував ситуацію щодо подій в Одеському слідчому ізоляторі, які нещодавно викликали широкий суспільний резонанс.

Про це повідомляє Генеральна Прокуратура України.

Так, за словами Юрія Луценка, завдяки низці змін, прийнятих останнім часом до пенітенціарного законодавства, його було значно лібералізовано та гуманізовано, що є заслугою і депутатського корпусу, і Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської. «Але, на жаль, те, що відбулося в Одеському слідчому ізоляторі, вказує на повне нехтування законом з боку керівництва даного закладу», – наголосив Генеральний прокурор, додавши, що взагалі викликає шок, що людина, засуджена до пожиттєвого строку покарання за вбивство, була розконвойована і, днями не заходивши до своєї камери, вільно пересувалася територією СІЗО.

Коментуючи застосування фізичної сили до в’язнів, Юрій Луценко зазначив: «Без відповідного наказу, який є згідно законодавства обов’язковим, без узгодження з прокуратурою задіяння спецназу для масового без розбору побиття є і незаконним, і просто шокуючим».

Також Юрій Луценко повідомив, що ініціюватиме питання не тільки про персональну відповідальність керівника спецназу, не тільки керівника слідчого ізолятора, але й про долю всієї пенітенціарної служби. «Робота там – низькооплачувана, а сама служба корумпована, нехтує законами і неефективна. Ми повинні, і я говорив про це з Прем’єр-міністром, кардинально реформувати пенітенціарну службу – це означає більшу зарплату, новий персонал, і нове керівництво. Я переконаний, що бізнес, який крутиться навколо СІЗО, не повинен призводити до вбивств і побиття людей в цих держаних закладах», – наголосив Юрій Луценко.


Нагадаємо, заступник міністра юстиції Денис Чернишов заявив, що відео, на якому зафіксовано побиття утриманих в Одеському слідчому ізоляторі, стало шоком для Мін’юсту, оскільки керівництво СІЗО заперечувало перевищення повноважень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:29:01