середа, 23 серпня, 2017, 21:17 Політика
Олександр Кацуба продовжує давати дуже цінні покази, – Матіос

Колишній заступник голови НАК «Нафтогаз України» Олександр Кацуба навіть після виходу з СІЗО продовжує давати дуже цінні покази.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці о 19:30 на телеканалі ZIK) заявив Анатолій Матіос, головний військовий прокурор.

«Колишнього заступника голови НАК «Нафтогаз України» Олександра Кацубу військові прокуратура не відпускала. Я б ніколи, як прокурор не підписав угоду про визнання винуватості не зважаючи на будь-які його покази. Але, як пояснив мені керівник слідчого підрозділу він дав цінні покази і подовжує давати. Я не знаю більшої суми, яку би хтось сплатив. За угодами, які уклала військова прокуратура обвинувачені сплатили до бюджету 280 мільйонів гривень. Назвіть ще правоохоронний орган, який би залучив такі гроші», – зазначив головний військовий прокурор.

Анатолій Матіос розповів, що не знає, які покази дав Кацуба.

«Кримінальне провадження з доведеними доказами про розкрадання 450 мільйонів гривень було закінчено військовою прокуратурою і передано в інший слідчий підрозділ для ознайомлення з десятками томів обвинуваченому Кацубі. Що далі відбувалося, які покази дав і в чому суть укладеної угоди я не можу сказати, бо я не знаю», – сказав пан Матіос. 

Як зауважив прокурор, свідчення Кацуби будуть використані, аби засудити верхівку Сім’ї.

«Крім того, ми розуміємо, де була верхівка Сім’ї, де були Клименки, Януковичі, Курченки і де була челядь, яка знала систему і виконувала накази. Вони отримали 1-2% коштів. Але конструкція закону передбачає відповідальність всіх членів злочинної організації на загальну суму нанесених збитків. Якщо ми в колишнього першого заступника керівника податкової статків на 130 мільйонів гривень. Він їх сплатив, отримав вирок дав покази і вирок вступив в законну силу. Таких угод є небагато. Але без надання свідчень членами, як функціонувала система з середини. Буз цього ця справа буде дуже важко проходити в суді», – розповів Анатолій Матіос.

До слова версією слідства, Кацуба після свого переходу із «Чорноморнафтогазу» на посаду заступника глави «Нафтогазу» допоміг компанії Курченка «Газ України 2020» вкрасти у державного холдингу бензину на 500 мільйонів гривень. Він заплатив 100 мільйонів у бюджет і вийшов із Лук’янівського слідчого ізолятора у Києві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:24:07