Новини » Львів

На Старосамбірщині постане унікальний монумент «Вежа пам’яті»

27 серпня на історичній горі Діл, що неподалік с. Недільна Старосамбірського району Львівської області, буде урочисто відкрито та освячено унікальний монумент «Вежа пам’яті».

Про це сьогодні, 23 серпня, повідомив кореспондент IA ZIK.

«Вежа пам’яті» – дерев’яна бойківська вежа-дзвіниця, увінчана хрестом. Аналогів їй немає в Україні. Вона споруджена на честь вшанування та увічнення героїчної слави учасників національно-визвольної боротьби за волю України в роки Другої світової війни.

Варто згадати, що на горі Діл під час Другої світової війни діяла підстаршинська школа УПА. Її курсантам довелось вступити в бій з підрозділом німецьких військ. Не обійшлося без втрат. На честь загиблих повстанців на вершині висипана могила з хрестом. А відтепер це героїчне та історичне місце увінчає «Вежа пам’яті».

З нагоди урочистого відкриття та освячення «!Вежі пам’яті» розроблена святкова програма. Серед заходів – екуменічна поминальна панахида біля могили сотника УПА «Бурлаки», огляд експозиції музею національно-визвольної боротьби Кирила Осьмака, святкова академія, концерт патріотичної пісні, реєстрація рекорду «Вежі пам’яті» в «Книзі національних рекордів України», спецпогашення марки «Вежа пам’яті», реконструкція бою 1943 року сотні УПА з гітлерівським підрозділом та інше.

Важливість цієї події полягає в тому, що в період сьогоденної політичної агресії та військових загарбницьких дій з боку Росії на території нашої Батьківщини, неабияке значення має підвищення рівня національно-патріотичного виховання молодого покоління через популяризацію місць пам’яті, зв’язаної з боротьбою УПА за незалежність від Москви. Своє минуле та своїх героїв маємо пам’ятати.

Читаємо також: У Києві з’явився пам’ятник бійцям АТО у вигляді меча, встромленого в карту Росії

Loading...