середа, 23 серпня, 2017, 14:53 Політика
На реформування пенітенціарної системи знадобиться понад 10 років, – урядовець

Світовий досвід показує, що на реформування великих систем доводиться витрачати багато часу. Зокрема, це стосується пенітенціарної системи, адже змінювати у ній потрібно геть усе.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.

«У справі вбивства жінки-конвоїра Олени Порошенко в Одеському СІЗО свіжих деталей не маю. Я поїхав туди особисто, щоб контролювати процес розслідування. Провівши нараду з прокурором Одещини, ми запевнюємо, що жодний посадовець не уникне відповідальності. Ми з’ясовуємо, чи вбивство не є системною помилкою, оскільки схожі інциденти відбувалися й раніше», – розповів гість програми.

Денис Чернишов звернув увагу на те, що в Одеському СІЗО була велика недокомплектація персоналу.

«Ми розпочали службове і кримінальне розслідування. Виявили, що в Одеському СІЗО дійсно є порушення. Я звернув увагу на те, що існує кадровий недокомплект 65 осіб. Вважаю, що брак людей приводить до таких жахливий ситуацій, як вбивства працівників СІЗО», – додав заступник міністра.

Він запевнив, що пенітенціарну систему перевіряють Генеральна прокуратура і Рахункова палата.

«Результати їхніх перевірок свідчать про те, що система за рахунок бюджету виживає, а не розвивається. Цього року виділено нуль гривень на капітальні інвестиції. Якщо ж ми ратифікували європейські угоди, то маємо їх дотримуватись. Ми повинні перебудовувати будівлі, покращувати стан установ. Зміни мають відбутися у всіх напрямках: утримання в’язнів, харчування, робота з персоналом тощо. На всі ці трансформації знадобиться понад десяток років. Проте потрібні гроші, бо їх відсутність провокує корупцію», – сказав гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 16:50:46