середа, 23 серпня, 2017, 18:55 Політика
На Донбасі ми повинні створити для росіян загрозу військового плану, – дипломат

На Донбасі українці повинні значно більш активно поводитись в обороні. Ми повинні створити для росіян на Донбасі загрозу військового плану.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Богдан Яременко, дипломат, голова Фонду «Майдан закордонних справ».

«Тому, окрім дипломатичних зусиль щодо Донбасу, Україна повинна цілком змінити свою манеру поведінки на лінії фронту. Ми повинні значно більш активно поводитись в обороні. Ми повинні створити для росіян на Донбасі загрозу військового плану. Українські війська повинні бути більш маневровими, поводити себе більш агресивно без переходу в масштабні дії, які можуть викликати катастрофічні військові, чи політичні наслідки. Тобто, повинна бути низка передумов і звичайно повинна бути стратегія бачення українською владою, як вона буде розв’язувати цей конфлікт», – вважає пан Яременко.

За словами дипломата, на Росію можна тиснути в дуже багатьох аспектах.

«Насправді можна тиснути в дуже багатьох аспектах. Це можуть бути і міжнародні санкції, які діють і їх можна розширювати. Росія постійно дає підстави, їх розширювати. Наприклад теж саме будівництво Керченського мосту. Абсолютно не вивчена сфера санкцій за контрабандні поставки озброєнь на окуповані території України», – сказав Богдан Яременко.

Гість програми переконаний, що Росія буде подовжувати свою поведінку на Донбасі доки вона не досягне своєї цілі, або поки вона не зрозуміє, що методи, які вона застосовує не ведуть до досягнення цілі.

«Звичайно цього буде замало, бо Росія буде подовжувати свою поведінку на Донбасі доки вона не досягне своєї цілі, або поки вона не зрозуміє, що методи, які вона застосовує не ведуть до її досягнення. Очевидно ця манера ведення такої війни низької інтенсивності сприймається росіянами, як вдала стратегія залякування України. Насправді є й військові методи вирішення конфлікту (на Донбасі ред.), є й дипломатичні, а можуть бути й комбінації. Проте з якихось психологічних причин українська влада не демонструє наявність такого бачення цих комбінацій», – зазначив дипломат.

Як зауважив пан Яременко, мирний план Порошенка хибно описує причини конфлікту. Позиція президента ускладнює не лише позицію України, але й наших друзів закордоном. Вона не дає можливості підтримати нас так, як би вони могли.

«Петро Порошенко, як людина від якої залежить остаточне рішення схильний говорити про свій мирний план, як основу для вирішення ситуації. Але його мирний план можливо він здавався в червні 2014 року дотепним і правильним, проте на сьогодні вже зрозуміло, що він хибно описує причини конфлікту. Тільки шляхом поступок якомусь внутрішньому регіону не можливо припинити зовнішню агресію. По-друге не можна досягнути сталого миру без перехідного періоду. Мирний план Порошенка і Мінські домовленості передбачає, що хтось махне рукою, пройдуть вибори і одразу війна припиниться. Проте без довгого перехідного періоду замирення ми не повернемось туди ефективно. Позиція президента ускладнює не лише позицію України, але й наших друзів закордоном. Вона не дає можливості підтримати нас так, як би вони могли», – підсумував Богдан Яременко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 05:24:33