середа, 23 серпня, 2017, 14:31 Політика
Ліквідація ДПтС була задумана для поглинання бюджету цієї служби, – експерт

Зараз бюджет пенітенціарної служби повністю поглинутий Міністерством юстиції. Натомість працівники випраних закладів отримують копійчані зарплати.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив адвокат, екс голова Державної пенітенціарної служби України (ДПтС) Сергій Старенький.

«Ліквідація Державної пенітенціарної служби України рік тому була задумана з однією метою – поглинути бюджет цієї служби. Зараз бюджет пенітенціарної служби поглинутий Мін'юстом. І та частина заробітної плати, яка передбачалась на співробітників ДПтС, «розпорошена» на співробітників Міністерства юстиції», – заявив Сергій Старенький.

Тому, за його словами, працівники виправних закладів зараз отримують дуже малі зарплати.

«Молодший інспектор отримує 3 200 гривень, максимум – 3 500, якщо у нього є 15 років вислуги. Офіцер середнього рівня, наприклад, майор, у якого теж 15 років вислуги, отримує 4 500 гривень. А керівник установи, наприклад, того ж Одеського СІЗО отримує близько шести-семи тисячі гривень», – розповів голова Державної пенітенціарної служби у 2014-му році.

Також він заявив, що Мін'юст знає про ці зарплати, як і про те, що вони зовсім неадекватні.

«Той же Денис Чернишов, заступник міністра юстиції України, на початку цього року, як свою заслугу припідносив те, що через Кабмін проведено нову постанову з новими окладами. Тобто це вже зарплати, які встановлені за пропозицією пана Чернишова. Він говорив, що не вилазив з кабінетів Міністерства економіки та Мінфіну, але насправді зарплати не змінились», – вважає адвокат.

За його словами, засуджений, що виконує роботи з господарського обслуговування, отримує таку ж зарплату, як і молодший інспектор СІЗО.

«Зараз у східних регіонах України співробітники кидають своє посвідчення, звільняються і йдуть служити в Збройні сили, тому що там зарплата вісім тисяч гривень, а не три тисячі. В установах залишаються працювати жінки, яких не беруть у ЗСУ, а їх кількість сьогодні досягає 30% особового складу», – пояснює Старенький.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 03:46:09