live
Новини » Світ

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ін літає на нещодавно придбаному українському літаку

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин. Фото: The Telegraph

Бортом №1 у Північний Кореї вважається АН-148, саме цим літаком користується Кім Чен Ін у своїх повітряних подорожах. В 2012 році українське держпідприємство «Антонов» уклало контракт з північнокорейською авіакомпанією Air Koryo на поставку двох пасажирських літаків: АН-148 і АН-158.

Про це повідомляють «Українські новини» з посиланням на «Страна».

Перший літак був поставлений в Північну Корею у 2013 році, другий – у 2015-м. Звідси і стрибки в експортних поставках між двома країнами. Адже у 2015 році український експорт в Північну Корею в грошовому еквіваленті збільшився в три рази: з 10,4 мільйонів доларів у 2014 році до 33,7 мільйонів.

Практично відразу після поставки літаків, вироблений в Україні, АН став бортом №1 в Північній Кореї. У серпні 2014-го корейське центральне телебачення показало сюжет, в якому глава КНДР Кім Чен Ін виходить з літака АН-148, який щойно приземлився, щоб особисто керувати військовими навчаннями.

Ан-148. Фото: Indian Defence Analysis
Ан-148. Фото: Indian Defence Analysis

«Єдиний АН-148 під північнокорейським прапором, бортовий номер P-671, активно літає в парку авіакомпанії Air Koryo. Він був побудований в Україні на київському заводі «Авіант», – написав на Facebook екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

Нагадаємо, що Україна не сприяла і не сприяє розвитку ракетних технологій Північній Кореї, так запевнив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Loading...