Новини » Політика

Ілля Пономарьов: Вітер дме у сторону відходу від Мінських домовленостей

Домовленості про перемир’я на Донбасі ніколи не виконувались і не можуть бути виконані, оскільки на окупованих територіях – «гуляйполе», яке російські інструктори чи наглядачі із Москви не можуть повністю контролювати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Ілля Пономарьов, депутат Держдуми (2007 – 2016 рр.)

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» підтримали рішення Тристоронньої контактної групи щодо запровадження перемир’я на Донбасі перед початком навчального року.

Гість програми погодився, що домовленості про перемир’я на Донбасі ніколи не виконувалися.

«Мені здається, що вони і не можуть бути виконані, оскільки у будь-якому разі у тій ситуації, щоби зі сторони сепаратистів була жорстка єдиноначальність, яка би контролювала все там до останнього стрільця, такого немає і не може бути. Там все одно «гуляйполе», і скільки не було б російських інструкторів та наглядачів із Москви, все одно на кожну гвинтівку, на кожен штик вони не накинути хустину не можуть», – вважає екс-депутат Держдуми РФ.

Тому, на його думку, поки ця ситуація не вирішується системно на рівні у принципі поставок на окуповані території зброї, підтримки терористів тощо, то до того часу жодного припинення вогню не буде.

«Це дуже вигідно – займатися безкінечними перемовинами і намагатися змусити усі сторони йти на певні поступки в ім’я того, що може об’єктивно проіснувати лише два-три дні, а потім повернутися до вихідного стану», – зазначив Ілля Пономарьов.

Нині головне питання – яким шляхом надалі рухатиметься переговорний процес, вважає гість програми, а зокрема, чи триматиметься він у форматі так званих Мінських домовленостей, а чи буде певним чином змінюватися.

«Зараз видно, що вітер дме у сторону відходу від Мінських домовленостей, у будь-якому разі – їхньої модернізації, суттєвої еволюції, їх переписування, дописування», – заявив екс-депутат Держдуми.

На думку гостя програми, поява Курта Волкера, спецпредставника Держдепу США, свідчить про те, що США включаються у процес, в який раніше не долучалися.

«З’являються нові умови, нові формати. І Москві це насправді невигідно», – додав Ілля Пономарьов.

Loading...