Новини » Політика

Експерт: Ситуація з війною на Сході буде погіршуватись для Москви

Ситуація в американсько-російських стосунках буде загострюватися, чого не може не використати Україна на цей момент.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив Микола Воробйов, директор Центру перспектив Східної Європи (США, Вашингтон).

Гість програми зауважив, що Курт Волкер, спецпредставник Держдепу США, – безпрецедентна фігура в історії українсько-американських стосунків, адже у нього повноважень значно більше, аніж у посла; окрім того, Волкер за останні три роки, з початку анексії Криму та агресії на Донбасі, послідовно та чітко відстоював позиції України.

Експерт також зауважив, що Волкер – це єдина людина такого масштабу, яка відразу після свого призначення побувала у зоні бойових дій на Донбасі, та сказала, що це йде повноцінна війна.

«Я думаю, що зараз ситуація буде ще більше не на користь Москви. Зараз те, що до нас приїжджає очільник Пентагону – генерал Маттіс, «Скажений Пес», як його називають… Він відстоює жорстко інтереси Сполучених Штатів. Тому, я думаю, ситуація буде загострюватися в американсько-російських стосунках, чого не може не використати Україна на цей момент. Тому, думаю, зараз хід за Україною. Зараз ми побачимо підсумки зустрічі Маттіса з Петром Порошенком», – додав Микола Воробйов.

Ілля Пономарьов, депутат Держдуми (2007 – 2016 рр.), наголосив, що РФ намагається з’ясувати свої відносини із США за рахунок України.

А Богдан Яременко, дипломат, голова Фонду «Майдан закордонних справ», вважає, що, з точки зору РФ, Мінські домовленості існують не тільки для того, щоб припинити війну, а й задля того, щоб нав’язати Україні певні політичні рецепти, зокрема, щодо змін до Конституції, зміни законів, змін повноважень органів регіональної влади у Донецьку, створення низки умов для збереження там російського впливу.

Гість програми наголосив, що на фоні програшу Мінських домовленостей досягненням української дипломатії є те, що «ми досягли від світу цієї інтерпретації, що безпека йде перед будь-чим іншим».

Дипломат також наголосив, що «ми не можемо досі бути упевненими у позиції працедавця Маттіса і Волкера – президента Трампа».

Loading...