вівторок, 22 серпня, 2017, 16:07 Світ
Суд в Індії скасував «миттєве розлучення» для мусульман, бо суперечить ісламу
Фото: bbc.com/Getty Images
Фото: bbc.com/Getty Images

Верховний суд Індії скасував практику так званого «миттєвого розлучення». Цей метод назвали таким, що суперечить ісламу.

Про це повідомляє УНН з посиланням на ВВС.

До цього часу Індія була однією з небагатьох країн, де мусульманин міг за кілька секунд розлучитись із дружиною. Йому всього лиш вартувало тричі сказати слово «талак» (розлучення по арабськи, – Ред.)

Суд прийняв рішення після позовів, які подали п’ятеро жінок-мусульманок, що мають досвід такого розлучення. До них долучилися представники двох правозахисних груп.

«Жінки-мусульманки в Індії страждають протягом останніх 70 років. Це історичний день для нас, але не кінець нашої історії. Не можу навіть передати вам, як багато індійських жінок підтримувало нас», – поділилася з журналістами одна з активісток Закія Сомалі.

За останні роки в Індії було багато випадків потрійного талаку, коли чоловіки оголошували своїм дружинам про розлучення тричі. Для цього достатньому було написати листа чи смс-ку. Або ж подзвонити по телефону.

Незважаючи на те, що про потрійний талак немає згадок у Корані і сунні пророка Мухаммеда, ця практика існує досить давно.

За даними правозахисників, в деяких ісламських державах, наприклад, в Пакистані та Бангладеші, заборонили потрійний талак, але в Індії ця практика існує на тлі відсутності універсального законодавства про сім’ю і шлюб стосовно кожного громадянина країни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:34:15