вівторок, 22 серпня, 2017, 14:51 Економіка
Сотня найбільших держкомпаній минулого року заробила 26,4 млрд грн
Фото: НБУ/Facebook
Фото: НБУ/Facebook

Мінекономрозвитку оприлюднило звіт щодо результатів діяльності 100 найбільших державних підприємств у 2016 році. Станом на кінець 2016 року портфель 94 найбільших держкомпаній отримав чистий прибуток в розмірі 26,4 млрд грн, у порівнянні зі збитком на рівні 53 млрд грн за результатами 2015 року. Загальна балансова вартість активів портфелю держкомпаній становила 1,4 трлн грн, що майже на 22,8% більше, ніж на кінець 2015 року. Традиційно звіт ТОП-100 не включає фінансові результати шести банків державної форми власності.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Зростання показника чистого прибутку портфелю ТОП-100 держпідприємств за результатами 2016 року зумовлене головним чином ростом показників чистого прибутку обмеженого числа найбільших компаній у нафтогазовому, електроенергетичному секторах і секторі машинобудування. Таким чином п’ять компаній (НАК «Нафтогаз України», КБ «Південне», Адміністрація морських портів України, ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго та ПАТ «Укргідроенерго») сукупно згенерували чистий прибуток у 35,9 млрд грн, тоді як інші 89 компаній портфелю сукупно показали збиток у 9,5 млрд грн.

«У нас є ілюзія, що державні підприємства – це кури, які несуть золоті яйця. Але, як показує практика, українські держпідприємства, які працюють на вільному нерегульованому ринку – не дуже конкурентоспроможні», – пояснює перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Так, найбільш суттєвий ріст продемонструвала нафтогазова галузь, чистий прибуток якої за результатами року становив 22,5 млрд грн, у порівнянні зі збитком на рівні 36,3 млрд грн у аналогічному періоді 2015 року. Подібне зростання можна пояснити реформуванням цінової політики НАК «Нафтогаз», який фактично самостійно формує фінансовий результат всього нафтогазового сектору.

«Ми бачимо значне покращення фінансових результатів у машинобудівній галузі, але якість цих прибутків залишає бажати кращого. Так, наприклад, КБ «Південне» на папері отримало чистий прибуток у 4,3 млрд грн. Цей результат сформувався внаслідок бухгалтерського відображення кредиту, який погасило для конструкторського бюро Міністерство фінансів, – пояснює Максим Нефьодов. – Насправді дохід від реалізації продукції «Південного» значно менший, ніж його витрати і бюро за результатами 2016 отримало б чистий збиток».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 06:40:43