Новини » Львів

На Стрийщині відкрили пам’ятник загиблому бійцю АТО Миколі Штинді

У селі Долішнє на Стрийщині відкрито та освячено пам’ятник на могилі Миколи Штинди, який проходив службу у складі 24 ОМБр та загинув три роки тому під час виконання бойового завдання, внаслідок артилерійського обстрілу поблизу смт Георгіївка Луганської області.

Про це ІА ZIK повідомили у Стрийській райдержадміністрації.

Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Микола Штинда нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 Віддати шану герою прийшли його рідні, близькі, друзі, члени «Спілки учасників АТО Стрийщини». Серед присутніх були заступник голови, керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська, голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький, заступник голови РДА Оксана Мелень, заступник голови Стрийської районної ради Мирон Войтович, сільський голова Богдан Гнатів, матері загиблих воїнів АТО Стрийщини, представники громадськості, односельчани. Після недільної літургії у місцевому храмі та парастасу за загиблими в АТО земляками всі урочистою ходою рушили на місцеве кладовище, де сільський парох о. Тарас Костик освятив пам’ятник, встановлений на могилі героя, та відправив панахиду. Після цього відбувся мітинг-реквієм, який відкрила директор Долішненської ЗОШ, депутат Стрийської районної ради Галина Федорняк.

Першою до слова запросили заступника голови, керівника апарату Львівської облдержадміністрації Маріанну Вільшинську, яка у своєму виступі відзначила: «Микола Штинда віддав найдорожче – життя, щоб на рідній землі відстояти мир і спокій для усіх нас. Такі люди, як він, є нашою великою гордістю та прикладом для наслідування». Маріанна Вільшинська звернулася до матері Миколи зі словами щирої подяки за те, що виховала героя, справжнього патріота своєї країни та вручила їй «Орден матері бійця АТО».

Чимало теплих слів про Миколу Штинду звучало з уст сільського голови та шкільного товариша героя. Представники влади поклали до пам’ятника квіти шани, а всі присутні вшанували його хвилиною мовчання. Слова подяки у віршах висловили учні місцевої школи, сільський хор виконав низку духовно-патріотичних пісень. Завершився мітинг спільним виконанням Державного Гімну України.

Loading...