вівторок, 22 серпня, 2017, 15:26 Політика
Мінські домовленості – це мінімально прийнятний компроміс для всіх, – експерт

У будь-який момент ми можемо відмовитись від Мінських домовленостей, але тоді розмови про ескалацію та повний наступ Росії перестануть бути простими «страшилками». Насправді «Мінськ» – мінімально прийнятний компроміс для всіх.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив експерт-міжнародник Інституту суспільно-політичних досліджень Микола Капітоненко.

«Мінські домовленості не працюють у тому розумінні, що в повному обсязі їх ніхто не виконує і не буде виконувати. Але вони є мінімально прийнятним компромісом для всіх. Тобто вони тримають ситуацію в такому стані, який влаштовує приблизно всіх. За неї найбільшу ціну платять українські солдати, які гинуть на Донбасі, та населення окупованих територій», – вважає експерт.

За його словами, усі решта розуміють, що могло б бути значно гірше, тому не протестують проти того, щоб залишити Мінські домовленості такими, якими вони є зараз, замість того, щоб їх змінити. Бо невідомо, що буде далі.

«У нас немає позитивного порядку денного, ми не можемо запропонувати щось замість «Мінська». Ми можемо вийти з Мінських домовленостей в будь-який момент. Але потрібно розуміти, що за це збільшить ризики і непередбачуваність того, що буде далі. Тоді вже розмови про ескалацію та повномасштабний російський наступ перестануть бути страшилками», – заявив Микола Капітоненко.

До того ж, на його думку, в такому стані, в якому ми зараз є, ми нікому не потрібні. Тому думки про те, що США борються з Росією за Україну – це «казка, якою ми самі себе годуємо».

«Іноді Сполучені Штати інвестують туди, де не хочуть, щоб ситуація вийшла з під контролю. В Україну вони інвестують мінімальну кількість ресурсів, щоб просто підтримати ситуацію. Україна в сучасному стані не потрібна американцям. І нам слід усвідомити, що за нас особливо боротися ніхто не буде», – підсумував експерт-міжнародник Інституту суспільно-політичних досліджень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:49:20