вівторок, 22 серпня, 2017, 21:10 Світ
Іракські війська поступово захоплюють останню твердиню ІД у країні
Наступальна операція на Таль-Афар: іракські сили на околиці міста.
Наступальна операція на Таль-Афар: іракські сили на околиці міста.

Іракська армія та антитерористичні підрозділи у вівторок, 22 серпня, увійшли до Таль-Афара на північному заході країни. Місто довгий час було однією з цитаделей «Ісламської держави» (ІД) та залишається останньою ціллю у низці підтримуваних США операцій в Іраку після звільнення Мосула.

Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Іракські сили входять до Таль-Афару зі сходу та півдня, повідомили у штабі операції. Водночас близько трьох чвертей міста залишаються під контролем ісламістів, зокрема фортеця оттоманської епохи в центрі міста. Про це свідчить оперативна карта, оприлюднена іракськими військовими, повідомляє інформаційна агенція Reuters.

У розташованому в 80 кілометрах на захід від Мосула місті перебуває близько двох тисяч тренованих бойовиків, припускають в армії Іраку. Таль-Афар має стратегічну важливість, адже розташований на шляху постачань між Мосулом та Сирією.

Утім, міністр оборони США Джеймс Меттіс перед прибуттям до Іраку у вівторок заявляв, що битва з ІД ще геть не закінчується попри нещодавні успіхи. Ісламісти досі контролюють землі на заході Іраку та на сході Сирії.

«ІД залишилися лічені дні, але це ще не кінець – і його не буде видно ще довго», – заявив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 22:12:44