понеділок, 21 серпня, 2017, 23:55 Світ
Кадиров допитав главу управління ФСБ у Чечні, – ЗМІ

Глава Чечні Рамзан Кадиров викликав до себе голову республіканського управління ФСБ Сергія Хвостикова, щоб «допитати» його з приводу масового підписання жителями селища Червона Турбіна листів генеральному прокурору РФ Юрію Чайці.

Про це пише «Нова газета».

За даними видання, пояснення Хвостикова «не переконали чеченське керівництво», і в ситуацію довелося втрутитися директору ФСБ Олександру Бортникову і адміністрації президента. Після цього нібито з’явилася ідея про проведення мітингу за участю жителів Червоної Турбіни в центрі Грозного.

Жителі Червоної Турбіни підписали лист на підтримку Магомеда Тарамова і Джамалу Тазбіева, яких звинувачують у намірі поїхати до Сирії. У листі говорилося, що співробітники поліції вибили свідчення у молодих людей під тортурами. Звернення до генпрокурора Чайки опублікувала 17 серпня «Нова газета», під ним підписалися 162 людини.

Після цього батька і дядька обвинувачених і кількох підписантів привезли до відділу поліції на зустріч зі спікером чеченського парламенту Магомедом Даудовим і заступником глави МВС Чечні Апті Алаутдіновим. Дядько Тазбіева встиг зателефонувати адвокату і сказати, що їх б’ють. Потім Тарамом і Тазбіев визнали провину, відмовившись від послуг адвоката Володимира Рутківського. Член Ради з прав людини Чечні Хеда Саратова сказала, що жителі села «поняття не мали, під яким документом ставлять підписи».

Сьогодні стало відомо, що родичі поліцейських, які загинули під час нападу 17 грудня 2016 року в Грозному, провели мітинг у Старопромисловського суду, де мало відбутися засідання у справі Тарамова і Тазбіева. Засідання не відбулося.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:25:12