Новини » Київ 21 серпня, 2017, 19:54
Інвестори ЖК «SOHO Residence» нарікають на жахлививий стан апартаментів бізнес-класу

ЖК «SOHO Residence» позиціонує себе, як будинок бізнес класу. Проте його мешканці вважають, що їх обдурили. Адже ціни за однокімнатну квартиру стартують від 1, 5 мільйона гривень, а проблеми у цього комплексу – нескінченні.

Про це йдеться у підсумковому випуску проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щосуботи о 20:30 на телеканалі ZIK).

Житловий комплекс «SOHO Residence» розташований у Голосіївському районі міста Києва. Забудовник – будівельна компанія «Geos» – обіцяє забезпечити майбутніх мешканців затишною обстановкою та винятковим комфортом. У планах забудовника звести чотири п’ятнадцятиповерхові секції та одну вісімнадцятиповерхову висотку бізнес-класу. Ціни високі – від 30 тисяч гривень за квадратний метр.  

Водночас, все здається ніби ідеальним: будинки будуються, вводяться в експлуатацію, інвестори отримують власні квартири майже без затримок. Проте радіти покупці квартирам не поспішають. Адже за високу ціну (від 1, 5 мільйона гривень за однокімнатну квартиру) вони отримують стіни без оздоблення, ремонту і сантехніки. Ба, навіть більше! Сам будинок абсолютно не відповідає нормам ДБН.

«Ми купували квартиру бізнес-класу. Навіть зараз в інформаційному просторі можна побачити, що у цьому ЖК апартаменти позиціонуються, як такі. Але за два роки життя в «SOHO Residence», розумію, що реальність інша і будинок побудований зовсім не якісно», – прокоментувала одна із мешканок ЖК.

Після заселення інвестори виявили безліч недоліків. Вони вважають, що забудовник їх просто обдурив і комплекс не відповідає заявленій категорії житла. Тріщини по стінах, вода у підвалі, періодичне відключення світла та непрацюючі ліфти – це далеко не весь перелік жахливих проблем інвесторів цього ЖК. У відділі продажу ж всі звинувачення відкидають.

Аби розібратися, чи відповідає житловий комплекс бізнес-класу, журналісти проекту звернулися до незалежного судового експерта Івана Герца.

«Можу зазначити, ЖК «SOHO Residence» не відповідає нормам ДБН. Асфальт біля будинку має щільно прилягати до стін, бо у протилежному разі дощ розмиватиме фундамент. Це спровокує тріщини, осідання тощо. Вирішити проблему на даному етапі можна», – запевнив Іван Герц.

Дитячий майданчик, який зведений на бруківці – одна із найсерйозніших проблем комплексу.

«Я не можу уявити, як на цій території мають гратись діти. Найменше падіння може закінчитись фатально. Тут має бути м’яке покриття, наприклад, пісок. Також дратує розташування майданчика біля дороги. Для комфортної прогулянки батьків та дітей нічого нема», – зауважив експерт.

На цьому проблеми комплексу не закінчуються.

«Фактично, на даху ми бачимо тріщини. Вони формуються через зміщення певних конструктивних елементів. Це сталось або через осадку фундаменту, або через те, що з самого початку шви і з’єднання були неправильно закладені. За цими щілинами треба уважно слідкувати і якщо вони розширяться – застосовувати міри», – сказав експерт Іван Герц.

Зекономили в ЖК і на монтажі протипожежної системи. Але все це квіточки, порівняно із головною проблемою комплексу.

«У будинку протікає дах. Причини може бути дві: або неякісно виконана гідроізоляція, або погані розрахунки при проектуванні. У будь-якому випадку у цьому ЖК необхідно зробити ремонт, щоб вважати його бодай придатним для життя», – додав Іван Герц.

Інвестори «SOHO Residence» вже не раз зверталися і до забудовника, і до ДАБІ з проханням вирішити їхні проблеми.

«Якщо підчас експлуатації об’єкта є виявлені недоліки, то підрядник має їх усунути. Це прописано і в українському законодавстві. Термін вирішення проблем визначає договірним методом. ДАБІ ж веде контроль підчас будівельних робіт», – наголосив директор департаменту нормативно-правового забезпечення Сергій Шевченко.

Однак, як завжди, після введення будинку в експлуатацію всі проблеми пов’язані із недоробками забудовника лягають на плечі його мешканців.

«Ми будинок не проектували. Свої обов’язки повністю виконали. Ми всіляко зацікавлені у тому, щоб допомогти вирішити проблеми мешканців ЖК, адже боремось за позитивну репутацію фірми», – резюмував голова ради директорів компанії «Geos» Максим Барбаш.

У житловому комплексі «SOHO Residence» є безліч невирішених проблем. Допоки вони не будуть усунуті, називати квартири житлом бізнес-класу – не можна.

Читайте також: Хабар за ліфт та інвестори в заручниках – про свавілля приватних ЖЕКів у підсумковому «Житлоблуді»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 18:59 :35