Новини » Суспільство 21 серпня, 2017, 13:30
«Добрий ZIK» втілив у життя мрію хлопчика, який підтримував лікаря в зоні АТО

Лист одинадцятирічного Дениса Обшарського врятував життя лікаря Михайла Стасіва у зоні АТО. Чоловіку вдалось вижити навіть після Дебальцева і у 2015 році він повернувся додому. Лікар дуже хотів віднайти свого янгола-охоронця, та не встиг, бо помер від серцевого нападу. Розшукала Дениса дружина Ольга, відтоді жінка дуже хоче втілити мрію хлопця.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

Михайло Стасів 20 років пропрацював лікарем у Тернопільській міській лікарні швидкої допомоги. З початком війни на сході України твердо вирішив – його місце там, бо ж поранені солдати потребують допомоги більше, аніж будь-хто інший.

«Чоловік пильно спостерігав за новинами. Раптом збагнув, що більше не може сидіти і мусить їхати рятувати побратимів. Остаточно вирішивши, Михайло пішов у військкомат і зголосився відправитись в зону АТО добровольцем», – пригадує дружина чоловіка Ольга Стасів.

З вересня 2014 року чоловік воював у Попасній, згодом його перевели під Дебальцеве, де якраз велися запеклі бої. Та весь цей час дружина не знала, де Михайло. Той, щоб не турбувати її, казав, що у Артемівську, де на той час було спокійно.

«Чоловік розповідав мені дуже мало. Але завжди запевняв, що все добре і постріли лунають далеко від нього», – говорить Ольга Стасів.

Увесь час, що Михайло був на війні, підтримував його щирий лист незнайомого хлопця Дениса.

«Бережи себе, солдатику, пам’ятай, що вдома тебе теж чекають. Повертайся швидше, – цитує фрагмент листа дружина лікаря і додає, – Ці рядки були дуже дорогими чоловіку. Він передав лист додому, хотів повісити в рамці на стіні».

Михайло таки виконав прохання хлопчика, у вересні 2015 року його демобілізували і чоловік повернувся до своєї родини. Та серце чоловіка не витримало. Він помер від серцевого нападу. Лікар так і не встиг знайти хлопчика Дениса, лист якого став його оберегом на війні.

«Михайло дуже хотів розшукати Дениса, але не встиг. Я вирішила, що мушу це зробити. Так і знайшла нашого захисника в Чорткові», – каже Ольга Стасів.

З’ясувалось, що Денис Обшарський живе за 70 кілометрів від Тернополя, у місті Чортків. Хлопчик теж втратив на війні близьку людину – тренера Романа Ільяшенка.

«Мій тренер був чемпіоном України по фрі-файту. Всі діти хотіли на нього рівнятися. Я не міг повірити в те, що він помер… Боляче було. Я вирішив написати лист. Не знав, кому пишу, але чітко уявляв цього воїна. Я попросив, щоб він тримався і знав, що на нього завжди чекають у рідному місті», – коментує герой проекту Денис Обшарський.

Війна об’єднала дві сім’ї. Зараз вдова пані Оля активно проводить час із родиною Обшарських і мріє втілити заповітне бажання юного Дениса.

Хлопчик активно займається спортом. Він дуже хоче, аби майданчик у Чорткові був обладнаний футбольними воротами. Тому жінка разом із командою проекту втілила це бажання.

«Я збирав гроші на те, щоб поставити тут футбольні ворота. Дуже дякую усім, хто здійснив мою мрію!», – каже Денис Обшарський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 23:10 :26