неділя, 20 серпня, 2017, 5:25 Політика
Омбудсмен розповіла про внутрішнє протиріччя щодо справи Юрія Луценка

Особисто як людина я дійсно вважаю, що у часи Януковича була велика кількість політично вмотивованих справ, де були винесені відповідні вироки в суді. Але можу сказати, що і сьогодні є велика кількість політично вмотивованих справ, але я як тоді, так і сьогодні не маю права втручатися у здійснення правосуддя. Я можу слідкувати за справою, моніторити процес, але не можу змінити судове рішення або вплинути на правосуддя.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:10-19:50 на телеканалі ZIK) розповіла Валерія Лутковська, уповноважена Верховної Ради з прав людини, заслужений юрист України, коментуючи справу Юрія Луценка й стосунок до неї як урядового уповноваженого, а згодом – омбудсмена.

Ведуча нагадала, що на початку 2012-го, до обрання омбудсменом, пані Лутковська підготувала і скерувала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) документ «Зауваження уряду України у справах Луценко проти України». «У документі було написано, що права Луценка не порушувались і не було ознак політичного тиску. Але влітку того ж року ЄСПЛ визнав незаконним і політично вмотивованим арешт Луценка», – зауважила ведуча Влащенко, акцентувавши на протиріччі Лутковської на обох посадах і спитала: «Хто ж помилився?».

«Ніхто не помилився. Кожен виконував свої обов’язки, які були об’єктивними на той момент часу. Тобто для мене, як для адвоката держави так чи інакше було моє завдання – довести, що в справі Луценка немає політичного вмотивування. ЄСПЛ зі мною не погодився. Але така процедура в ЄСПЛ: є заявник, який доводить одне, і є представник держави, який доводить інше. ЄСПЛ вирішує, що насправді відбувалося в країні. Я сприймаю рішення ЄСПЛ», – розповіла пані Лутковська.

У відповідь ведуча зауважила, що ЄСПЛ визнав політичну вмотивованість справи. «Як воно працювати, коли ти вимушений вступати у конфлікт інтересів сам із собою?», – уточнила запитання Влащенко.

«Вирішується це питання досить просто. Головне завдання урядового уповноваженого не так захистити інтереси держави, як потім правильно виконати рішення ЄСПЛ. Бо позиція зазвичай – «держава невинна». Але виконати рішення ЄСПЛ – важливіше, зробити так, щоб ця помилка не відбувалася згодом. От виконувала я це рішення ЄСПЛ на посаді омбудсмена – особисто зверталася до тодішнього президента Януковича з проханням про помилуванням Луценка, бо в даному випадку хотіла відновити власне відчуття того, що відбулось», – пояснила Валерія Лутковська.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:27:37