неділя, 20 серпня, 2017, 8:50 Світ
На дні Тихого океану знайшли потоплений в 1945 році USS Indianapolis

Дослідники виявили на дні Тихого океану затонулий в 1945 році крейсер ВМФ США «Індіанаполіс». Корабель був потоплений японським підводним човном незабаром після доставки на острів Тініан компонентів атомної бомби, скинутої на Хіросіму.

Про це передає Інтерфакс.

Американський крейсер USS Indianapolis («Індіанаполіс»), потоплений торпедою японського підводного човна, через 72 роки після свого краху був знайдений. Його виявила команда цивільних дослідників під керівництвом співзасновника Microsoft Пола Аллена, про що Аллен написав в своєму блозі.

Крейсер був знайдений на дні Тихого океану на глибині 5486 метрів. Дослідники використовували пошукове судно (Allen’s Research Vessel Petrel), на якому встановлено обладнання для занурення на глибину до 6 км.

Аллен заявив, що таким чином команді вдалося вшанувати пам’ять загиблих моряків USS Indianapolis. Він зазначив, що пошуки інших частин корабля продовжаться. «Я сподіваюся, що всі, хто пов’язаний з історією цього корабля, відчують деяке почуття полегшення», – заявив дослідник.

Indianapolis затонув за 12 хвилин, що не дало екіпажу можливості спустити на воду достатню кількість рятувальних шлюпок. З тисячі ста дев’яносто шести чоловік на кораблі після краху вижили тільки 316, з яких 22 дожили до наших днів. При затопленні загинули близько 300 моряків, решта померли за ті дні, поки крейсер шукали. Його крах стало наймасовішою одноразовою загибеллю особового складу в результаті одного затоплення в історії ВМФ США.

Корабель був затоплений незабаром після виконання місії з доставки на американську базу на острові Тініан компонентів атомної бомби, яка була скинута на Хіросіму.

USS Indianapolis був одним з двох важких крейсерів класу «Портленд».

Читайте також: Що сталося з командирами США, які бомбардували Хіросіму і Нагасакі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 13:13:51