субота, 19 серпня, 2017, 12:42 Політика
Занадто високі податки призводять до корупції, – блогер

В Україні половина бізнесменів не платить податки, оскільки дуже часто їх суми є непідйомними. Людям дешевше та зручніше занести хабар, ніж робити усе по закону.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного ток-шоу «Почути Україну» (щоп’ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив блогер та активіст Зен Антипоп.

За словами заступника міністра з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака, кошти на зарплати працівникам бюджетних сфер чи виплати соціально незахищеним верствам населення йдуть із податків, які мали б сплачувати усі українці. Однак до сьогодні значна частка бізнесу працює у тіні.

«Ще два роки тому зменшили податок на заробітну плату. Була надія, що надходження зростуть, однак цього не сталося», – розповів Гримчак.  

У свою чергу спеціаліст відділу продажу боргових цінних паперів «Dragon Capital» Сергій Фурса зазначив: у тому, що майже половина бізнесу працює в обхід закону, винна сама держава. Мовляв, добровільно люди ніколи не платитимуть податки.

«Це неприродньо: люди ніколи не будуть бажати платити податки. Та, наприклад, американці платять їх не тому що так люблять свою державу. Просто, якщо вони сьогодні цього не зроблять, то вже завтра сядуть в тюрму, як Аль Капоне», – наголосив Фурса.  

Однак присутній у студії блогер та активіст Зен Антипоп переконаний: проблема полягає у надто високих податкових ставках, які вигідні лише нечесним чиновникам.

«Питання полягає у тому, що дуже часто податки непідйомні. І такими вони зроблені не для того, щоб держава заробляла більше, а для того, щоб процвітала корупція. Адже простіше заплатити корупційний податок, ніж «білий» – це і дешевше і легше», – наголосив Антипоп.

Тож систему потрібно зробити маскимально прозорою і ефективною, щоб у людини не виникало бажання давати хабаря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 04:05:41