субота, 19 серпня, 2017, 20:42 Політика
Ситуація із затриманими, які перебували у Криму, є жахливою – Лутковська

Що стосується української пенітенціарної системи, то найгірша ситуація у тих, хто був затриманий в Криму. Адже, насправді, у держави навіть немає належного реєстру осіб, які утримуються у місцях позбавлення волі на півострові. Тож невідомо ані де перебувають ці громадяни, ані, що із ними зараз відбувається.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:10-19:50 на телеканалі ZIK) уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Заявлена реформа пенітенціарної системи – насправді лише перепідпорядкування від одного органу до іншого. Тож жодних змін, що стосувалися б відбування покарань, ресоціалізації чи перевиховання так і не відбулось.

«Реформи, як такої немає», – підкреслила Лутковська.

Окрім того вона зазначила: робота працівників слідчих ізоляторів, розташованих на сході України, дуже відрізняється від того, що відбувається у всіх інших областях. Адже контингент утриманих доволі своєрідний.

«Керівництву установи доводиться враховувати не лише те, чи людину раніше уже засуджували, а й розуміти, що там можуть перебувати бійці, які брали участь в АТО, ті, кого звинувачують у порушенні територіальної цілісності, та особи, що вчинили загальнокримінальні злочини», – наголосила омбудсмен.

Відповідно, ця особливість виникає, оскільки лінія розмежування проходить дуже близько.

Та самі умови слідчих ізоляторів не відрізняються – вони жахливі по всій території України. Адже деякі із цих приміщень були побудовані ще 200 років тому. Тож нереально наблизити ці умови до європейських стандартів.

«Та можна було б хоча б змінити ставлення адміністрації до тих, кого там утримують. Адже люди, що перебувають у слідчих ізоляторах, ще не визнані судом особами, які вчинили злочин. Тож неприпустимо ставитись до них, як до злочинців. Понад те – це люди, які перебувають під повним контролем дерожави, тож вона повинна забезпечити їм медичну допомогу, тож відсутність цього – недоліки пенітенціарної системи та злочин проти тих, кого там утримують», – вважає Лутковська.

Разом із тим вона наголосила: із особами, які арештовані у Криму, ситуація є найгіршою. Мовляв, із представниками так званих ЛНР/ДНР можна домовитись і перевезти тих, кого Мін’юст, фактично, «забув» на окупованих територіях. Та з Кримом все значно складніше.

«Мені вдалось домовитись про переміщення лише дванадцяти осіб із півострова на підконтрольну Україні територію. Та ми «забули» там громадян України, які, практично, в автоматичному режимі мали б прийняти громадянство РФ і їм навіть не дали можливості відмовитись від нього», – зазначила Лутковська.

Та найбільша проблема полягає у тому, що в України, на справді, немає навіть належного реєстру осіб, які там утримувались у місцях позбавлення волі.

«Такого реєстру не існує, є лише паперова картотека, яку ведуть у кожному конкретному місці несвободи. Підчас проведення верифікації, у зв’язку із переговорами в Мінську це було величезною проблемою. Адже від нас вимагали віддати певних людей, а ми не знаємо, ані де вони знаходяться, ані їхнього процесуального статусу», – розповіла Валерія Лутковська.

 

Читайте також: Очевидці розповіли, як окупанти позбавляються від українців в Криму

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 13:00:47