субота, 19 серпня, 2017, 23:59 Світ
Номофобія: Вчені пояснили причину залежності від смартфонів

Фахівці з Міського університету Гонконгу вирішили детальніше вивчити стан тривоги, який відчуває людина без свого смартфону. Вони провели ряд соціальних експериментів і тестів, щоб зрозуміти, які психологічні процеси відбуваються в нашому мозку при відсутності гаджета.

Про це інформує РБК.

Номофобію психологи вже давно визначили, як окрему, особливу і дуже серйозну хворобу. Значний відсоток сучасних людей не може розлучитися зі своїми смартфонами ні на хвилину. Раніше головною причиною номофобії (залежно від смартфонів) вважали боязнь пропустити важливий дзвінок.

Але тепер ситуація змінилася. Гаджети вже використовують не стільки для телефонних розмов, як для мобільних ігор і прогулянок інтернетом.

Дослідження підтвердили, що зараз власник смартфона розглядає його як частину себе, якийсь додатковий орган. Багато вже не запам’ятовують відомі їм факти і новини, бо знають, що в будь-який момент можуть відразу ж знайти потрібну інформацію.

Частина людей сприймає смартфон як щоденник, що робить його дуже особистою річчю. Такі гаджетомани звикли керувати всім через кишенькового комп’ютера – їм вони фотографують, діляться інформацією, ведуть акаунти в соціальних мережах.

При цьому вчені переконані – чим більше «розумними» будуть ставати наші пристрої, тим більше буде рости залежність користувачів. Доктор Джун Кім сподівається, що скоро багато хто зрозуміє небезпеку від необхідності покладатися в усьому на невеличкий штучний прилад.

Читайте також: Кращі компактні смартфони 2017 року

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 13:57:43