субота, 19 серпня, 2017, 21:25 Політика
Лутковська: Серед полонених українців у Росії є заробітчани

У списку полонених окрім політичних в’язнів є й ті, хто опинився в РФ у зв’язку з розміщенними, зокрема й на Майдані Незалежності, оголошеннями про роботу в Росії.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:10-19:50 на телеканалі ZIK) розповіла Валерія Лутковська, уповноважена Верховної Ради з прав людини, коментуючи переговори щодо звільнення полонених українців.

Як продовжила гостя програми, українці погодились на роботу в РФ, «після того були зупинені, обшукані, у них були згадані наприклад наркотичні речовини – і все».

Пані Лутковська уточнила, що її список полонених у Росії через наявність заробітчан досить великий – більше 300 осіб. «Є й ті, кого ми називаємо політичними ув’язненими – Сущенко, Карпюк, Клих, Кольченко, Сенцов», – додала омбудсмен.

Водночас гостя програми «HARD з Влащенко» зауважила, що визволення полонених, які перебувають у Росії – не компетенція Мінської робочої групи, до якої належить вона. «У Мінську ми обговорюємо суто звільнення тих, хто є на території ОРДЛО. Питання стосовно звільнення українців, які утримуються в Росії – воно вирішується на іншому політичному рівні», – додала пані Лутковська.

Також на уточнення ведучої омбудсмен відзначила, що в Україні є приблизно 300 полонених росіян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 04:09:52