субота, 19 серпня, 2017, 19:55 Політика
Лутковська пригадала розмови з Захарченком під час Майдану

Під час Майдану я декілька разів бачилась із Генпрокурором Пшонкою, а також міністром внутрішніх справ Захарченком. Говорили про неприпустимість побиття тих, хто вийшов на мирний протест. Я розповідала про чітку міжнародну практику, яка визначає права тих, хто вийшов на протест і обов’язки тих, хто має цей протест захищати. Була досить складна розмова із Захарченком.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:10-19:50 на телеканалі ZIK) розповіла Валерія Лутковська, уповноважена Верховної Ради з прав людини, заслужений юрист України, пригадуючи свої дії під час Євромайдану та Революції Гідності 2013-2014 років.

Гостя студії відзначила, що «тим не менш, мені видалось, що на якийсь момент його вдалось переконати». Пані Лутковська пригадала, що після розмови із Захарченком в один із днів, коли відбувалося звільнення від мітингувальників Лютеранської і провулку поруч з Інститутською, взагалі не було застосовано сили.

Уповноважена ВР з прав людини зауважила, що бачилася із тодішнім Генпрокурором Пшонкою. «Ми говорили, що в деяких випадках відбуваються абсолютно неприпустимі речі – активісти з’являються в райвідділах, автобусах чомусь побиті, без одягу, коли надворі було -30 градусів. І ми їх знаходили та змушували надавати їм медичну допомогу. Змушували визначати процесуальний статус», – акцентувала пані Лутковська.

За словами уповноваженої з прав людини, брехнею є інформація Ляшка про те, нібито у центрі столиці під час Євромайдану вона закрила офіс та розпустила працівників по домівках. «Це можуть підтвердити правозахисники, які були в офісі уповноваженого. Що робили – як тільки відбулося побиття студентів уночі з 30 листопада перший, хто виступив із заявою про неприпустимість цього, була я.

1 грудня я була на роботі, щоб слідкувати за тим, що відбувається і максимально швидко втручатися. Крім того, досить активно працював наш національний превентивний механізм», – запевнила Лутковська.

На запитання ведучої Влащенко, чи була вона на Майдані, Валерія Лутковська відповіла лаконічно: «Так».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 06:48:58