субота, 19 серпня, 2017, 20:20 Політика
Лутковська: Маємо досить великий прорив у переговорах щодо полонених

У нас на сьогодні є досить великий прорив у переговорах щодо звільнення полонених. Ми перейшли до того, що працюємо над конкретними списками – тобто розбираємось із конкретними прізвищами. Це дуже важливо, бо півтора року цього не було.

Таке розповіла заслужений юрист України Валерія Лутковська, уповноважена Верховної Ради з прав людини в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:10-19:50 на телеканалі ZIK), коментуючи ситуацію зі звільненням полонених, яких утримують в ОРДЛО.

Пані Лутковська нагадала, що звільненням полонених займаються члени гуманітарної підгрупи Мінської тристоронньої контактної групи. «До її складу входять Ірина Геращенко та Віктор Медведчук. Юрій Качанов, який очолює центр по звільнення полонених від СБУ і я входимо до цієї підгрупи як експерти», – пояснила омбудсмен.

Гостя програми зауважила, що спершу була залучена як експерт, який може провести верифікацію. При цьому була погоджена усіма сторонами Мінського процесу. «Але оскільки станом на тепер верифікація успішно проведена, то зараз я там є як просто експерт», – зауважила Валерія Лутковська.

На запитання ведучої, хто впливає на процес і від кого залежить звільнення полонених, чи йдеться про уряд РФ, омбудсмен уточнила: «Думаю, що це рішення не уряду Росії, а її президента».

Під час розмови про полонених ведуча зачепила і роль одіозного українського політика – кума російського президента Путіна Віктора Медведчук. Лутковська відзначила, що за чотири місяці, відколи вона залучена до Мінського процесу, щоразу бачилась із ним у Мінську. «Він працює дуже і дуже професійно», – акцентувала уповноважена ВР з прав людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:35:18