субота, 19 серпня, 2017, 20:55 Політика
Діяльність сайту «Миротворець» – порушення закону про захист персональних даних, – Лутковська

Інтернет-ресурс «Миротворець» порушує закон України про захист персональних даних. Однак правоохоронні органи не можуть заблокувати цей ресурс, оскільки його сервери розміщені поза межами України.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:10-19:50 на телеканалі ZIK) уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

На її думку, сайт «Миротворець» порушує закон України щодо захисту персональних даних. Лутковська погодилась, що ресурс до всього ще й може принижувати людську гідність, та це питання вирішується в суді, а не за допомогою уповноваженого із прав людини.

«Щодо того, що стосується моєї компетенції, я дійсно там знайшла порушення. Адже можна скільки завгодно збирати інформацію із відкритих джерел, та тільки-но вона накопичується і починає використовуватись, це повинно підпадати під закон про захист персональних даних», – зазначила Лутковська.

Тож, за її словами, про ці порушення вона повідомила СБУ та МВС. Однак результати були невтішними.

«На жаль, служба безпеки заявила, що її працівники не можуть щось зробити із цим ресурсом, адже сервери сайту – не на території України. Відповідно, вони розвели руками, а Міністерство внутрішніх справ не готове порушувати кримінальне провадження щодо керівників або організаторів цього ресурсу», – розповіла омбудсмен.

Окрім того вона зазначила: не знає, хто створив цей сайт і володіє лише публічною інформацією –нардеп Антон Геращенко захищає «Миротворець» і наголошує, що це – правильний ресурс.

«Я декілька разів намагалась із ним поговорити щодо цього. Та в нього досить стійка позиція і він не готовий прислухатись до моєї думки», – зазначила Валерія Лутковська. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 06:31:55