п'ятниця, 18 серпня, 2017, 22:50 Політика
Зараз відбувається катастрофічний виїзд лікарів з України, – Ольга Богомолець

Сьогодні іде катастрофічний виїзд лікарів з України, в тому числі й інтернів. Зокрема, за даними профспілок, тільки з Києва виїхало 4,5 тисячі медиків. Люди виїжджають, бо МОЗ не шукає шляхів, як підняти їм заробітну плату.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці в ефірі телеканалу ZIK) заявила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

«Сьогодні іде катастрофічний виїзд лікарів з України, в тому числі й інтернів. В цьому році одна іноземна компанія зайшла і з одного медичного університету забрала всіх інтернів за кордон за медичним контрактом. Зокрема, за даними профспілок, тільки з Києва виїхало 4,5 тисячі медиків. Люди виїжджають, бо МОЗ не шукає шляхів, як підняти їм заробітну плату. І це ключовий момент!», – вважає пані Богомолець.

Зокрема, за її словами, починати боротьбу з корупцією в медицині можна тільки тоді, коли у лікаря буде гідна зарплата, а держава виділятиме кошти на лікування.

«Це те, що ми хочемо досягнути, коли боремося за обов’язкове медичне страхування, коли лікар буде розуміти, скільки він заробляє, коли пацієнт матиме право вільного вибору лікаря, коли гроші будуть йти за пацієнтом і буде загальнообов’язковим медичне страхування. Тому що в першу чергу медична допомога – це захист не лише для тих, у кого є гроші, а й тих, у кого зараз їх немає»,– зауважила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.

Окрім цього Ольга Богомолець додала, що для усіх країн, які живуть в моделі капіталістичної економіки, медичне страхування є обов’язковим. Богомолець запевнила, що саме в цьому і полягає медична реформа, яку вона підтримує.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 16:46:19