п'ятниця, 18 серпня, 2017, 15:15 Суспільство
В українських морях гине все більше дельфінів
Дельфіни. Фото: Pexels
Дельфіни. Фото: Pexels

Останніми роками в Азовському та Чорному морях гине все більше дельфінів. Точної причини поки ніхто не знає.

Такі дані оприлюднило Мінприроди, передає УНІАН.

За словами заступника міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка, спеціалісти Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) разом із провідними фахівцями Національної академії наук України вже з’ясовують причини смертності китоподібних.

Як вважають вчені, тут може бути кілька причин. Найімовірніша – це епізоотія вірусного або бактеріального характеру, хоч можуть бути і токсикологічні (отруєння забруднюючими речовинами) та інші причини.

Попередня оцінка фахівців також свідчить, що смертність дельфінів у 2017 році помітно перевищує аналогічний показник за останні роки, хоч поки що є значно меншим порівняно з відомими в окремі попередні роки випадками епізоотій та іншими випадками масової загибелі.

«До речі, підвищена смертність китоподібних спостерігається в усій морській акваторії України, а також у акваторіях Румунії, Грузії та Росії. У зв’язку з цим Мінприроди звертається до всіх громадян та громадських екологічних організацій з проханням при знаходженні на березі мертвого або помираючого дельфіна уникати фізичного контакту з ним через ризик зараження», – наголосили у відомстві.

Також просять за можливості сфотографувати тварину з різних ракурсів, зафіксувати час знахідки та її географічні координати за допомогою системи географічного позиціонування (GPS) і негайно повідомити про знахідку фахівців Українського наукового центру екології моря.

Читайте також: Мертві дельфіни замість туристів: користувач опублікував фото одного з пляжів у Криму

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 07:58:31