п'ятниця, 18 серпня, 2017, 5:55 Суспільство
В Україні загроза спалаху гепатиту і туберкульозу

Через тривалу відсутність фінансування тюремних лікарень в Україні може статися спалах гепатиту і туберкульозу.

Про це в коментарі ГолосUA повідомила Президент Фонду допомоги онкохворим дітям, кандидат медичних наук Валентина Маркевич.

«Коли Міністерство юстиції заявляє, що шість років не відбувалося фінансування тюремних лікарень, то це свідчить про те, що абсолютно порушується Конвенція прав людини. Держава не має права так поводитися з ув’язненими. І ми сьогодні фактично хочемо увійти до Євросоюзу в такому стані, коли у нас фактично відсутній захист прав ув’язнених. Ми забуваємо, що особи, які відбувають тюремне покарання, теж люди і на якій підставі їх позбавляють вчасно наданої медичної допомоги? У зв’язку з цим в’язниці просто стають розсадником небезпечних для життя інфекцій. У місцях позбавлення волі в Україні прогресують гепатити, туберкульоз, ВІЛ. Всі ці захворювання як раз і йдуть з тюрем. Ось тому і процвітає тенденція розвитку епідемій вищеперелічених інфекцій «, – сказала В. Маркевич.

За її словами, вона навіть не здивована, що в даній ситуації МОЗ діє.

«Якщо у нас йде недофінансування з бюджету онкохворих, про що можна взагалі говорити? Думаю, що в МОЗі міркують, що раз на онкохворих не вистачає фінансування, то на злочинців тим більше ніхто не буде виділяти гроші. В результаті бездіяльність МОЗ призводить до того, що немає ні вакцин, ні сироваток, ні медикаментів «, – резюмувала експерт.

Нагадаємо в Міністерстві юстиції заявили, що матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України перебуває на низькому рівні через недофінансування. У Мін’юсті зазначили, що на утримання тюремних лікарень останні 6 років кошти не виділялися.

Читайте також: У Кривому Розі 14 людям діагностували вірус Коксакі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:23:52