п'ятниця, 18 серпня, 2017, 23:05 Політика
В середньому, кожна лікарня має бюджету 30-40 млн грн, – Корчинська

Зараз, будь-яка обласна лікарня має в середньому 30 – 40 мільйонів бюджету, але на лікарські засоби, на медичні вироби витрачається не більше, ніж 10%, це 3 мільйони на рік. На жаль, цього не вистарчає.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці в ефірі телеканалу ZIK) заявила Оксана Корчинська, нардеп Радикальної партії Ляшка, коментуючи прийняття закону про медичну реформу в Україні.

«Зараз, будь-яка обласна лікарня має в середньому 30 – 40 мільйонів бюджету, але на лікарські засоби, на медичні вироби витрачається не більше. ніж 10%, це 3 мільйони на рік. Такі лікарні, як «Охматдит» – це виключення, те що там є великий бюджет, але часто і цього не вистарчає», – зауважила Оксана Корчинська.

За словами народної депутатки, українські лікарні мають проблеми із фінансуванням, бо більшу частину виділених коштів вони витрачають на оплату комунальних послуг та на утримання будівель медичних закладів.

«Наш бюджет розпорошений. Адже гроші лікарні витрачають і на заробітну плату працівникам, на жаль, не на достойну заробітну плату, тому й на пацієнта, або на те, що потрібно для роботи лікаря, або медсестри, грошей немає», – відзначила обранець.

Оксана Корчинська каже, що таким чином розпорошується увесь бюджет країни.

«Він розпорошується на районному рівні, на міському, на обласному, а також і на державному. Окрім цього, він розпорошується ще й на 18 медичних відомств! І це паралельно. У нас бувають ситуації, коли в одному невеликому містечку однакове обладнання, але пацієнти все одно платять за це гроші, прямо на паралельних лікарнях. Вони навіть не знають, чи це державне, чи це приватне. Але в більшості, люди платять за державне», – додала пані Корчинської.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 03:15:21