п'ятниця, 18 серпня, 2017, 22:10 Політика
В проекті реформи медицини від МОЗ немає самої реформи, – Богомолець

Проект реформування медицини від Міністерства охорони здоров’я немає нічого спільного з реформою.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці в ефірі телеканалу ZIK) заявила Ольга Богомолець, нардеп, голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я.

«У випадку того, що пропонує МОЗ, я б хотіла запропонувати всім відмовитись від слова «реформа». Для того, аби досягнути консенсусу потрібно говори про конкретні дії. Оплата за медичну послугу – чудово, медичне страхування – чудово, тому, що слово реформа, як кіт в мішку. Для мене співоплата, коли людина мусить витягнути свої гроші за спеціалізовану допомогу, це не реформа. Реформа це доступна медична допомога», – вважає пані Богомолець. 

Голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я поклала всю вину через смерті від ботулізму на МОЗ, бо воно не закупляє вчасно вакцини. Також, вона назвала псевдореформою ліквідацію СЕС.

«Те, що відбувається сьогодні у медичних закладах це наслідок превдореформи. Потрібно згадати про смертельні випадки від ботулізму. В нас втричі збільшилась смертність. Бутулізм це наслідок знищення СЕС і не передання повноважень відповідним органам і заборона на перевірки. 

Якщо раніше помирав кожен 30-й, за останні 12 місяців – помирає 10-й. Наслідок цих смертей це відсутність вакцин. Чому відсутні препарати, ліки і вакцини, тому Міністерством охорони три роки тому закупівлі були передані міжнародним організаціям. Я була співавтором цього законопроекту. Зараз гроші виводяться закордон і протягом року немає поставок. Цього року держава виділила 6 мільярдів і МОЗ нічого не закупило», – переконана Ольга Богомолець.

Водночас, опонент пані пані Богомолець нардеп Оксана Корчинська зауважила, що зараз немає сенсу говорити про превдореформу, бо реформи навіть не починались.

До слова, українці зареєстрували петицію про відкликання Ольги Богомолець з посади голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я, через блокування медичної реформи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 04:03:35