п'ятниця, 18 серпня, 2017, 20:38 Політика
Україні варто посилювати кордон із Білоруссю, – Шмулевич

НАТО та країни заходу побоюються, що спільні російсько-білоруські навчання можуть спричинити до чергового військового вторгнення на територію України. Цього разу йдеться уже про кордон із Білоруссю. Тож Україні варто посилювати оборону, адже для розв’язання війни Кремлю не потрібно жодного приводу.

Про це у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 19:10 – 20:00) на телеканалі ZIK заявив раввин, політолог представник інституту східного партнерства)(Ізраїль) Авраам Шмулевич.

Військові навчання, які відбудуться у Білорусі уже наприкінці вересня, можуть призвести до того, що ця країна стане ще одними воротами для нападу російських військ на Україну. Такі побоювання озвучують не лише представники нашої держави, а й Заходу, Польщі, Прибалтики та навіть НАТО.

«Альянс справді готується до такого повороту подій. Навіть був збільшений натовський контингент у країнах Балтії. Також до цього дуже серйозно ставляться і поляки», – розповів Шмулевич.

Однак, експерт наголосив: у такій ситуації має велику надію на лідера Білорусі Олександра Лукашенка. Адже той розуміє: якщо Росія введе свої війська на територію його держави, він уже не зможе зберегти свою посаду.

«На скільки я знаю, особисті стосунки між Путіним і Лукашенком достатньо натягнуті. Тож, думаю, Білоруському диктаторові зовсім не хочеться перетворення його держави у російську губернію», – зазначив експерт.

Разом із ти він підкреслив: ситуація достатньо напружена, тож Україні варто укріпити кордон із Білоруссю. Адже досвід усіх диктаторів –від Гітлера до Сталіна – продемонстрував, що для розв’язання війни не потрібно жодної приводу.

«Російсько-фінська війна 1939 року почалась з того, що російська артилерія обстріляла свої ж позиції і заявила, що усе це фіни. Притому, що там навіть були знайдені снаряди російського виробництва», – наголосив Шмулевич.

Тож варто зосередитись не на тому, які причини вигадає ворог для вторгнення, а на посиленні борони.

«Щоб Україна не робила і на які мирні кроки б не йшла, зі сторони Росії це всо дно розглядатиметься, як прояв слабкості. Тож, якщо Кремль справді має бажання нападати, зупинити його зможе лише підготовка до відбиття цього вторгнення», – переконаний Авраам Шмулевич.

 

Читайте також: Наміри Росії встановити ППО на кордонах Білорусі – це перший крок до її анексії, – політолог

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 16:29:19