п'ятниця, 18 серпня, 2017, 21:10 Світ
Україна могла б допомогти російській опозиції скинути Путіна, однак не робить цього, – Шмулевич

Російська демократична опозиція є надто слабкою, тож не може становити для Путіна серйозної загрози. Однак вона не отримує жодної підтримки ані від Заходу, ані від України.

Про це у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 19:10 – 20:00) на телеканалі ZIK заявив рабин, політолог представник інституту східного партнерства (Ізраїль) Авраам Шмулевич.

Російська демократична опозиція є дуже слабкою. Вона не може нічого зробити без зовнішньої допомоги, якої не отримує від Заходу та навіть від України.

«Ми знаємо, що Україна видає певних російських опозиціонерів і навіть доля тих російських добровольців, які приїхали в України захищати її, є дуже важкою – вони не можуть отримати громадянства. Тож російський опозиційний рух не отримує жодної допомоги», – розповів Шмулевич.

Тож навряд чи в такий умовах вона може укріпитись на стільки, щоб створювати загрозу владному режиму.

«Найбільша проблема для Путіна, як і для будь-якого диктатора – палацові перевороти. Однак не думаю, що цивілізований світ та Україна від цього виграють. Адже у дечому Путін – найкращий із можливих кандидатів», – зазначив експерт.

Адже діяльність президента Росії – вкрай неефективна, усе, за що він береться, обертається провалом.

«Візьміть, наприклад анексію Криму. Росія досі не змогла добитись міжнародного визнання. Російські спецслужби були зайняті секретною операцією із переливання мочі з одної пробірки в іншу і навіть із цим не змогли успішно справитись. Тобто насправді, Путін вкрай неефективний правитель», – підкреслив Шмулевич.

Тож новий диктатор проводитиме таку ж політику, однак йому все може вдаватися. Тоді в України та й у всього світу можуть виникнути серйозні проблеми.

«Однак я б не сподівався на палацовий переворот, адже він призведе лише до посилення диктатури. У той же час народні демократичні виступи без серйозної зовнішньої допомоги поки що в Росії не можуть представляти потужну силу», – переконаний він.

Та й навряд чи палацовий переворот – реальний сценарій, адже Путін чудово усвідомлює про існування такої небезпеки. Тому й, імовірно, вживає заходів, аби відгородити себе від такого розвитку подій.

«Та, якщо все ж це відбудеться, на його місце прийде хтось із керівників силового блоку. Та хто б не був його наступником, ми просто отримаємо ситуацію, коли один дракон займе місце іншого. До того ж може прийти людина, яка виявиться більш жорстокою та більш голодною. Це нікому не потрібно», – наголосив Авраам Шмулевич.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 04:09:15