п'ятниця, 18 серпня, 2017, 14:00 Світ
Теракти в Європі спрямовані на психологічний ефект, – політолог
Люди на місці теракту в Барселоні. Фото: ZIK/EPA/DAVID ARMENGOU
Люди на місці теракту в Барселоні. Фото: ZIK/EPA/DAVID ARMENGOU

Справжня небезпека терактів полягає у тому, що завдяки їм до влади у європейських країнах можуть прийти противники міграції та Євросоюзу. Насправді теракти не є глобальною проблемою, яка б свідчила про те, що у Європі стає небезпечно.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Сергій Таран.

«Терористичні атаки в Європі були і будуть, поки існуватимуть такі організації як ІДІЛ та поки існуют країни, що підтримують тероризм – Іран та Росія. Єдине хочу зауважити, що теракти не означають, що Європа є небезпечним місцем. Тому що насправді, якщо подивитись на статистику, то помітно, що людей, які загинули під час терористичних актів, значно менше, ніж тих, які щодня гинуть у автокатастрофах», – пояснює Сергій Таран.

За його словами, вся різниця в тому, що коли терорист взяв у прокат автомобіль та в'їхав у натовп, то про це одразу дізнається весь світ.

«Це означає те, що насправді терористи розраховують на психологічний ефект. Вони розраховують, що люди так і думатимуть, що Європа – небезпечне місце, що потрібно щось робити з урядами європейських країн», – вважає політолог.

Проте, на його думку, небезпеки для Європейського Союзу такі терористичні атаки не створюють.

«Тут небезпека може бути лише в тому, що може з'ясуватись, що багато терористів потрапляють в ЄС через міграційні потоки. Є багато партій у європейських країнах, які підтримують антиміграційну риторику. І лише завдяки таким терактам люди про них і дізнаються. Як правило, це союзники Путіна та структури, що налаштовані проти Євросоюзу. Тому небезпека полягає в тому, що до влади країн ЄС будуть приходити люди, які підтримують скептичне ставлення до Європейського Союзу», – заявив експерт.

Якщо ж говорити про фізичну небезпеку, то теракти не є глобальною проблемою, яка б говорила про те, що у Європі стає небезпечно, – підсумував політолог.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 11:51:04